На Дніпропетровщині військовослужбовці провели навчання для цивільного населення
Понад 200 учасників взяли участь у великому цьогорічному вишколі для цивільних. На Дніпропетровщині військові з третьої окремої штурмової бригади навчали тактичній медицині, вогневій підготовці та тактиці ведення бою. В умовах, коли агресор продовжує загрожувати українським містам, кожен українець має бути готовим до оборони власного міста й своєї країни, вважають інструктори.
Війна триває. Тож і цивільним, і військовим треба здобувати та вдосконалювати навички, які зможуть врятувати життя. На Дніпропетровщині військові з 3 ОШБр провели вишкіл для комбатантів та некомбатантів. Проводилися навчання з тактичної медицини, вогневої підготовки та тактики ведення бою.
Богдан, заступник командира 1 механізованого батальйону 3 ОШБр: «Сьогодні ми проводимо навчання для цивільного населення для того, щоб підвищити або навчити їх взагалі військовій справі. Тому що війна триває, війна буде тривати, хочемо ми цього, не хочемо. Потрібно навчатись, потрібно розуміти, як взагалі захищати себе та надавати собі, наприклад, домедичну допомогу».
Ангеліна — медсестра. На полігоні обрала для себе курси з вогневої підготовки.
Ангеліна, учасниця вишколу: «Це цікаво мені, мед — це мед. Мед — я знаю що це таке, я там працюю кожен день. А це було для мене щось цікаве, щось нове».
Головне — мати бажання, всьому іншому навчать та підкажуть, на що звертати увагу.
Позивний «Арго», військ овослужбовець: «Увагу треба звертати, стійка, хват і плавний спуск — це найголовніше. Якщо хоча б щось з цього не виходить, то по точності будуть проблеми».
Микита для себе обрав курс з тактики ведення бою. Це не перший його вишкіл. До цього пройшов курси з тактичної медицини. Зараз вдосконалює знання.
Микита, учасник вишколу: «Цей досвід буде незамінний, як сказав наш інструктор. Без фізичної підготовки буде дуже важко. Навіть якщо ти гіпертактикульник, то якщо ти не вивезеш три хвилини бігу в екіпіруванні 30 кг, то буде….»
Всі інструктори з бойовим досвідом. До цього вони дислокувалися під Бахмутом. Їх мета — вкласти зацікавленим розуміння та фундамент знань, які допоможуть в реальному бою. Наполегливо радять обирати інструктора з холодним розумом.
Позивний «Шульц», військовослужбовець 1 механізованого батальйону 3 ОШБр: «В наш час інформації дуже багато — взагалі і політичної по цій темі. Треба все фільтрувати. Треба думати просто, читати відгуки за роботу того чи іншого інструктора. Якщо у нас є свій інструктор Влад, то його знає все місце, що він професіонал своєї справи. І ніхто за нього ніколи не напише, що він там щось не так робить».
Майбутні заходи — вже незабаром.
Читайте також: Психологічні тренінги – один з етапів підготовки добровольців Гвардії наступу