На Дніпропетровщині відзначили юних переможців та призерів Всеукраїнського конкурсу-захисту наукових робіт
На Дніпропетровщині відбулась церемонія нагородження переможців та призерів Всеукраїнського конкурсу-захисту наукових робіт. Відзначили вихованців обласного відділення Малої академії наук. Тих, хто проявив себе у фінальному національному етапі. Про це повідомили в ОВА.
«Був радий вручити розумникам й розумницям заслужені відзнаки. А вони натомість передали щемливий презент – Прапор зі своїми підписами. Попросили доставити на передову нашим оборонцям. Аби підтримати та подякувати. Обов’язково виконаю прохання», – зазначив начальник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак.
Відзначили 30 учнів-МАНівців.
Серед них 17 тих, хто здобув призові місця на конкурсі. Заохотили й 13 учасників.
Першокурсниця медичного університету Вікторія займається в Малій академії наук вже три роки. За цей час написала дві наукові роботи. З однією минулого року зайняла друге місце на обласному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту робіт. З іншою цьогоріч здобула «срібло» у фіналі.
«Я досліджувала збудники блефариту. Це запальне ураження країв повік. Найперше, вивчала чутливість хвороби до антибіотиків. Знаходила, якими саме препаратами буде найефективніше лікувати цю недугу», – розповіла Вікторія.
Вона додала, що збирається займатися наукою й надалі. Розвивати її в Україні до світового рівня. А майбутній фах планує пов’язати з нейрохірургією або ендокринологією.
11-класник Олексій в професії мріє рухатися в сторону менеджменту, управління великими компаніями. Науковий доробок юнака – з економіки. Одна робота присвячена змінам в податковій системі. Друга – цілий бізнес-план. З ним і переміг.
«Це проєкт про очищення води. Цим стартапом я жив, вкладав увесь свій час. Він полягає в тому, як з мінімальними інвестиціями забезпечити людей чистою питною водою. Зокрема, на окупованих територіях, в зоні активних бойових дій. Ми розробили спеціальну пляшку з подвійним фільтром – вугільним та мембранним», – пояснив хлопець.
Олексій наголосив, що пристрій дозволяє очищувати воду з річок, озер і навіть болот.
У національному рейтингу Дніпропетровське відділення МАН залишається лідером вже п’ять років.
Читайте також: Місто завжди готове надати підтримку вишам, хоча вони йому і не підпорядковані. Філатов зустрівся з ректорами університетів.