На Дніпропетровщині віддали шану жертвам Другої світової (ФОТОРЕПОРТАЖ)
Сьогодні ми відзначаємо День пам’яті та примирення. У Дніпрі жертв Другої світової війни вшанували ходою. Учасники пройшли від Музею АТО до «вічного вогню». В пам’ять про загиблих залишили квіти. Так провели паралель із сучасною війною. Адже сьогодні, як і десятки років тому, українці знову протистоять цинічному та жорстокому режиму.
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2022/05/18-1013x675.jpg)
Цьогоріч через війну День пам’яті та примирення в регіоні відзначають без масових зустрічей. Аби уникнути жертв через провокації ворога. Про це повідомив заступник голови Дніпропетровської обласної військової адміністрації Іван Начовний.
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2022/05/nachovnyi-1013x675.jpg)
«У агресора немає ні честі, ні гідності. Ми відокремилися від «побєдобєсія», яке відбувається в сусідній державі. Сьогодні перш за все день пам’яті – про всіх, хто загинув у Другу світову. Тоді боролися з нацизмом, зараз – з рашизмом», – підкреслив Іван Начовний.
До ходи приєдналися мистецькі діячі та військові.
Її розпочали в музеї, присвяченому сучасній війні. Пройшлися вуличною експозицією «Шляхами Героїв». Вона зберігає тисячі героїчних історій про сучасних бійців за Україну.
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2022/05/14-1013x675.jpg)
Поряд із сучасними експонатами – техніка років Другої світової. У двох воєн – багато спільного.
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2022/05/17-1013x675.jpg)
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2022/05/16.jpg)
Завершили ходу покладанням квітів. Їх принесли в пам’ять про сміливих воїнів-українців, які стали на захист рідної землі від цинічного агресора сьогодні та у Другу світову. А ще – в пам’ять про всіх жертв двох воєн.
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2022/05/19-1013x675.jpg)
Сьогодні в храмах по всій області помолилися про жертв Другої світової війни. Та про військових, які нині захищають країну на передовій.
Читайте також: «У Маріуполі загинули щонайменше 25 тисяч людей, переважно цивільні», – бійці «Азову».
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2022/05/6-1-1013x675.jpg)