Місто бойових дій: як живе Нікополь під постійними обстрілами
Нікопольська громада на Дніпропетровщині входить до переліку територій, де тривають бойові дії. Щоночі від ворожих обстрілів з реактивних систем залпового вогню там здригаються десятки тисяч людей. Після підриву Каховської ГЕС, близько двох місяців громада жила без централізованого водопостачання. Вже тиждень, як вода повернулася до домівок нікопольчан. Як нині живе місто?
Антон, мешканець Нікополя: «Приблизно тиждень тому з’явилася вода вже стабільно. Ну що, давайте перевіримо, чи є вода. Чиста наче».
Антон, як і всі нікопольчани, ще тиждень тому ходив до пунктів видачі, аби набрати воду.
Антон, мешканець Нікополя: «Ось баклажки, набирали. Є пункти роздачі води. Але ж у нас такий район, що страшно було ставити такі пункти. Тому що дуже часто обстрілюють та небезпечно».
Набирали баклажки, запасалися водою. Нині ситуація потроху стабілізується. Допомагають й сусідам, бо район під постійними артобстрілами. Будинок Антона постраждав від ворожої атаки. На його подвір’я прилетів снаряд. Дивом ніхто не загинув.
Антон, мешканець Нікополя: «Цієї стіни взагалі не було. Вона була така товстезна, в 1,5 цегли, її взагалі не було, це вже нову збудували. Даху не було, паркану, кухні».
І таких будинків по Нікополю дуже багато. Адже спокою це місто майже не знає. Ще й лишається небезпека, пов’язана з окупованою ЗАЕС. ЇЇ видно з прибережної зони міста. Місцеві нервують, бо важко спрогнозувати дії окупантів.
Антон, мешканець Нікополя: «Маю ось такий прилад для вимірювання радіаційного фону, який показує поточний стан, середній показник, який наразі в нормі, як ви самі можете побачити. Якщо показники вийдуть за межі норми, він почне пікати, і тоді я маю повідомити відповідні групи про те, що «Увага! Радіаційний фон не в нормі». Але такого ще не було, і сподіваюсь, що не буде».
В Нікопольській міськраді кажуть: водопостачання по місту відновлено як у багатоповерхівках, так і в приватному секторі.
Олександр Саюк, міський голова Нікополя: «На зараз водопостачання майже відновлено, то проблеми такої немає. Але ми розуміємо, що обстріли в нас йдуть і не закінчуються. Тому поки працюємо, поки водопостачання є».
Міська влада оперативно намагається допомогти людям, які постраждали від обстрілів. Закривають брезентом пошкоджений дах, а плівкою вікна.
«За цей рік 20 нікопольців загинули під обстрілами, 146 поранених. Більше 4 тисяч у нас пошкоджених будинків, приміщень, закладів різного призначення».
Попри щоденні обстріли, місто живе, а люди працюють на перемогу, чекаючи на звільнення українських земель.
Читайте також: Підшукували та вербували громадян України на прохання фсб рф: на Дніпропетровщині судитимуть двох мешканців