Міський шелтер – допомога переселенцям у Дніпрі
Сьогодні заступник міського голови, директор департаменту соціальної політики Едуард Підлубний перевірив виконання доручень міського голови щодо піклування про ВПО.
У Дніпрі на сьогодні офіційно зареєстровано більш ніж 180 тис. ВПО.
На зараз у приватних шелтерах, гуртожитках державної форми власності, комунальних закладах та установах департаменту соціальної політики ДМР перебувають 3 084 ВПО.
Департамент соціальної політики Дніпровської міської ради співпрацює з багатьма прихистками (шелтерами) міста, які приймають у себе внутрішньо переміщених осіб на період воєнного стану. На сьогодні їх нараховується 38 (19 приватних, 5 комунальних, 14 державних). Максимальна кількість місць для заселення приблизно 3 462.
Одним з таких шелтерів є Центр розміщення внутрішньо переміщених осіб – міський шелтер.
Координаторкою шелтеру є очільниця інспекції з питань праці та зайнятості населення ДМР Тетяна Янушкевич.
Центр був організований в перші дні повномасштабного вторгнення та розрахований на 200 осіб. Майже за 16 місяців війни тут прийняли біля 10 тис. переселенців. Сьогодні тут на постійній основі проживає більше 130 осіб.
Через тяжкі бої на Сході та Півдні України до Дніпра і, відповідно, до шелтера, продовжують прибувати вимушені переселенці з Луганської, Донецької, Херсонської, Миколаївської, Запорізької областей, Нікополя і Марганця.
Працівники інспекції з питань праці та зайнятості населення є волонтерами у Центрі та від першого дня опікуються ВПО: допомагають з побутом, комунікаціями та оформленням документів. Інспекцією, окрім повсякденного забезпечення вимушених переселенців всім необхідним облаштовані:
– комфортні кімнати на 4-6 людей для проживання з наданням постільної білизни, засобів гігієни, посуду, побутової техніки і одягу;
– здійснено постійне забезпечення продуктами харчування, в тому числі і додатковими гарячими обідами, чому сприяв Департамент соціального захисту населення ДМР;
– організовувались свята, в тому числі для дітей, (Новорічні, Різдвяні, Великодні, Останнього дзвоника, День захисту дітей) з подарунками від партнерів, залученням аніматорів та психологів;
– організовано подарунки на дні народження для дітей ВПО;
– організовано постійне медичне обслуговування з виїздом до Центру фахівців приватної клініки;
– забезпечено надання постійного правового забезпечення та консультацій юристів, у тому числі щодо відновлення документів;
– організовано роботу з ВПО, як дорослими, так і дітьми, психологів.
Також, у Центрі працівники інспекції супроводжували породіль з числа вимушених переселенок в пологовий будинок та забезпечили їх всім необхідним на час після пологів.
Читайте також: Військові рф атакували БПЛА Кривий Ріг – прокурори фіксують наслідки.