Міносвіти випустило посібник з мінної безпеки для вчителів та презентації для учнів: як дніпрянам отримати матеріали
В Україні мінна безпека стане частиною освітнього процесу. Напередодні нового навчального року ЮНІСЕФ та Міністерство освіти і науки України розробляють практикум для школярів.
Для вчителів вже доступний посібник з детальними планами та презентаціями для уроків з мінної безпеки, адаптованими для початкової та середньої школи.
У 2023 році вже понад 5 тис. освітян, соціальних працівників та представників громадських організацій пройшли тренінги з навчання дітей мінної безпеки.
«Діти пізнають світ і дорослішають, отримуючи новий досвід. Проте інколи це пов’язано з ризикованою поведінкою. Жодна дитина не має ризикувати життям та здоров’ям, повертаючись додому зі школи, гуляючи в парку чи на дитячому майданчику. Доки територія України забруднена мінами, наш обов’язок — розповісти дітям про загрозу вибухонебезпечних предметів та пояснити, як залишатися в безпеці», — наголосив голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін.
Для проведення занять з мінної просвіти також доступні інтерактивні матеріали та відео для групової роботи, розроблені спільно з дитячими психологами та експертами. Зокрема це:
- інтерактивні онлайн-уроки для дистанційного навчання, адаптовані для молодших і старших школярів;
- серія порад від психологів для комунікації з дітьми про вибухонебезпечні предмети;
- брошура із завданнями від Суперкоманди Інфорсів для підлітків;
- загадки на тему мінної безпеки для дошкільнят, учнів молодшої та середньої школи;
- мультики для дітей («Безпечні канікули» — для дітей віком 3-10 років, «Суперкоманда проти мін» — для дітей віком 8-16 років, «Пес Патрон» — для дітей віком 4-16 років);
- відео із псом Патроном та саперами про типи вибухонебезпечних предметів і формування безпечної поведінки в умовах подолання наслідків бойових дій;
- інформаційні постери та ігри.
Усі матеріали доступні для завантаження на вебсайті «Все про мінну безпеку» та в бібліотеці корисних матеріалів «Спільнотека».
Нагадаємо, Україна увійшла до переліку країн, найбільш забруднених мінами: приблизно 30% її території є потенційно небезпечними через вибухонебезпечні предмети.
Читайте також: Дніпрянка проводить благодійні тренування та збирає кошти захисникам