Мешканці «Затишної оселі» у Дніпрі виступають проти голови ОСББ
Кнопка розбрату. У Дніпрі жителі багатоповерхівки посварилися з головою ОСББ. В будинку є ліфт, який запускається спеціальною кнопкою. Але користуватися ним можуть тільки ті, в кого немає боргів за комуналку. Обурені люди готові до розправи!
-Красу роблять.
-А це хіба гарно?
– Яка краса, я вас благаю, ремонт треба починати з даху! Ви що, не робили ремонту?
В ОСББ «Затишна оселя» не вщухають суперечки. Мешканці багатоповерхівки не знаходять порозуміння з головою правління об’єднання. Днями соцмережі облетіла світлина погроз після встановленої на ліфті кнопки доступу.
Євген, мешканець будинку: «Ні з ким не порадились. Це коштувало близько 10 тисяч гривень. Тепер кожна людина ще має заплатити 50 грн за цей ключ. А не всі це можуть — це з одного боку. А з іншого: живе людина сама на верхньому поверсі, захворіла, викликала швидку, а вона не може спуститися, швидка не підніметься».
Встановлення кнопки мало спонукати боржників платити по рахунках.
Владислав Макарець, начальник відділу з організаційної роботи департаменту з питань самоорганізації населення Дніпровської міськради: «Дійсно, такі системи використовують, як метод впливу на боржників. Тобто логіка в цьому яка: ти не платиш за утримання спільного майна, саме таким і є ліфт, значить не користуєшся ним. Логіка в цьому є, єдине, що треба правильно прийняти це рішення».
Тут і криється першопричина конфлікту. Мешканці обурені тим, що голова правління приймає рішення одноосібно. За їхніми словами, останні збори проводились у 2020-му році. І навіть тоді представлений перелік робіт влаштував не всіх.
Наталя, мешканка будинку: «Там були роботи, які зовсім непотрібні. Не розумію, для чого те було зроблено. Якимось правдами-неправдами вони зібрали ці підписи. В переліку була ця кнопка. Але це ж було в грудні 20-го року, коли ще ні воєнних дій не було, робота у багатьох була — зовсім інші умови були».
Також жителі кажуть, що не давали згоди на зведення споруд навколо смітників, які спричиняють додаткові проблеми.
Олена, мешканка будинку: «Другий поверх, ось мої вікна. Влітку – це постійний стукіт, постійно ламаються двері, їх смикають, тому що не можуть відкрити. І завжди, якщо визирнути у вікно, тут хтось риється».
Жителі кажуть: керівництво ОСББ змінилося влітку, але проблеми залишились!
Євген, мешканець будинку: «Колишній голова без відома мешканців увів посаду свого заступника. Це також зарплати. Ні з ким не порадився. І тепер колишній заступник — нині голова. І методи роботи ті самі залишилися, нічого не змінилося».
Документів чи звітів про проведені роботи ніхто теж не бачив. Люди не виключають, що керівництво ОСББ робить усе навмисно. Для прикладу приводять все ті ж споруди навколо смітників.
Наталя, мешканка будинку: «Робив чоловік теперішньої голови правління разом з якимось чоловіком. Я не знаю на кого воно було оформлено і кому перераховані кошти. І так всюди. От у нас тричі за три роки ремонтували вхідні групи. Потім замінили металеві труби в підвалі на пластикові. Де ділись металеві — ніхто не знає».
Однак, претензії до голови ОСББ мають не всі люди.
Микола, мешканець будинку: «Кнопка потрібна, бо люди не платять взагалі ОСББ. І вважають, що так і належить. Треба платити й у нас буде затишок і все. Ці гроші йдуть на ремонти. А то так: не платять і хочуть їздити ліфтом, за сміття не платити. А хто ж має платити?»
Голова ОСББ може приймати рішення одноосібно, але лише в разі, якщо мешканці нададуть їй таке право. Проте, ознайомитись зі статутом нам не вдалося. А очільниця правління коментувати ситуацію відмовилась. Тому мешканцям радять звертатися до компетентних органів.
Владислав Макарець, начальник відділу з організаційної роботи департаменту з питань самоорганізації населення Дніпровської міськради: «По суті, ОСББ нічим не відрізняється від якогось приватного товариства. Такі ситуації — це їх внутрішнє питання. Тобто ОСББ не підпорядковані ні міській раді, ні обласній раді. Це автономний суб’єкт. Тому вирішуватися такі ситуації мають у судовому чи правоохоронному порядку».