Крок за кроком до відновлення: історія військового, який проходить реабілітацію Дніпрі
Щодня поранених військових привозять на лікування до Дніпра. Окрім поранень у боях, у захисників загострюються хронічні захворювання через постійне фізичне навантаження. Дніпровські лікарі щодня борються за повноцінне життя кожного. Проводять реабілітацію та ставлять їх на ноги.
Це перші кроки Сергія після хірургічного втручання. Ще вчора він лежав на операційному столі, а зараз вже намагається потроху пересуватися.
На фронт чоловік пішов ще у 2014 році і воював на найгарячіших напрямках.
«Батальйон пройшов Іловайськ, Авдіївку, Старобешево. Баталйон багато де був.» – розповідає Сергій, військовослужбовець ЗСУ
З часом повернувся до цивільного життя. До дітей та дружини. А 24 лютого одразу пішов до військкомату і вже за два дні був на фронті. Служив механіком-водієм.
У серпні 2023 року чоловік приїхав на лікування до Дніпра.
«Я більше року переносив вагу з правої сторони на ліву, бо не міг наступати. Прийняв знеболюючі і їхав. Я попав спочатку у відділення профпаталогії, з профпаталогії мене перевели в реабілітаційний центр з плечем, вони знайшли ось це і перевели сюди» – каже Сергій.
У Сергія виявили асептичний некроз голівки стегнової кістки. Це сталося через порушення кровообігу та постійне фізичне навантаження. Подібне не рідкість на передовій, розповідає військовий.
Зараз на захисника чекає реабілітація у Дніпрі.
«В цивільному житті люди майже повністю повертаються до нормального життя. Враховуючи його ситуацію, коли потрібно носити повний боєкомплект, то навряд чи вийде. Тут обмеження є деякі», – каже Ігор, лікар-травматолог.
Сергій не планує полишати своїх побратимів та дружину, яка є медикинею на передовій, та дуже хоче повернутися на фронт.
Реабілітація у Сергія триватиме від 3 до 6 місяців. Дніпровські лікарі намагатимуться зробити все можливе, аби повернути свого пацієнта до повноцінного життя.
Читайте також: В області коштом міжнародних донорів розширять сучасний прихисток для переселенців