Кожен на своєму фронті: дніпровські бабусі шиють білизну та сідельця для захисників
З початку повномасштабного вторгнення рф понад 500 пенсіонерок у Дніпрі створили волонтерський рух «Бабусі для ЗСУ». На сьогодні вони виготовили понад 12 тисяч виробів для військових, серед яких ортопедичні подушки, нашоломники, обереги, теплі килимки та одяг. З приходом холодів жінки зосередилися на виготовленні теплих сіделець та спідньої білизни для захисників. Галина Дуганець — одна з учасниць.
«Я сюди приходжу, бо тут дуже цікавий колектив. Сюди і подруги мої ходять, і кума. Дівчата і шкарпетки в’яжуть, і білизну, і теплі килимки. Тепер, коли вже похолодало, ми перейшли на водонепроникні сідельця, щоб хлопцям було зручно. Основу створюємо зі старих курток і чимось м’якеньким наповнюємо. Ми допомагаємо чим можемо, адже автомат до рук взяти нам не під силу», — розповіла пані Галина.
Від самого початку повномасштабного вторгнення до руху доєдналася і Катерина Дзюбецька. Жінка каже, все життя працювала на заводі, проте із початком війни та виходом на пенсію почала допомагати воїнам.
«Наші діти і онуки воюють, а ми повинні їм допомагати. Ми хочемо це робити і залюбки приходимо. Я плету килимки та в’яжу шкарпетки. Це те, що я вмію. Тканину та матеріали нам дають або ми приносимо з дому самі», — каже пані Катерина.
Учасниці руху «Бабусі для ЗСУ» волонтерять на базі міського територіального центру соціального обслуговування. За словами директорки закладу Ольги Мешко, до справи доєдналися понад пів тисячі пенсіонерок з Дніпра.
«У нас в місті вісім локацій, де збираються учасниці руху «Бабусі для ЗСУ». Середній вік учасниць волонтерського руху — 70 років, але це не заважає їм бути активними й продуктивними. З початком війни багато пенсіонерок хотіли бути корисними. Однак фізично важка праця не завжди підходила їм за станом здоров’я, тому вони вирішили використати свої навички рукоділля. До терцентру вони можуть приходити хоч щодня. Багато виробів учасниці створюють і вдома, а потім сюди приносять. Ми робимо це, щоб і допомогти, і краще переносити виклики воєнного часу, які у нас є сьогодні», — поділилася Ольга Мешко, директорка Дніпровського міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Дніпровської міської ради.
Читайте також: «Історії Героїв»: у Дніпрі відкрили нову частину проєкту зі світлинами полеглих військових