Користь загартовування: міф чи правда?
Адаптація організму до різних погодних і природних умов – важлива задача кожної людини. Це можна зробити за допомогою спорту і загартовування. Лікарі запевняють, що розумний підхід до загартовування підвищує імунітет та оздоровлює організм.
Погана погода і низька температура за вікном – не стануть на заваді спортивним тренуванням Ольги та Ілони.
Дніпрянки запевняють, що заняття на свіжому повітрі – це запорука гарного настрою. Ольга дає декілька порад, як швидко себе зігріти.
“Коли ми бігаємо, робимо якісь фізичні вправи, дуже активні, високоінтенсивні, в нас покращується кровообіг та ми зігріваємось завдяки цим вправам”.
От хто дійсно не боїться холоду – так це Ілона. Відразу після закінчення тренування має приголомшливий план.
“Я прийшла сюди, зробила тренування і зараз буду занурюватися. В будь-яку погоду при будь-якому настрої я йду сюди і виходжу завжди.. Мені класно, в мене підвищується рівень ендорфінів”.
Жінка запевняє, якщо підготувати організм правильно, холоду точно не відчуваєш.
Та чи пристосований наш організм до таких різких змін температур?
“Пристосування до змін навколишнього середовища – це стандартний адаптаційний механізм всього живого на цій планеті. Ми переживаємо 4 зміни періоди року і взагалі наш органзізм пристосовується до змін температур”, – розповідає лікарка Олена Акуленко.
Загартовування корисно впливає на здоров’я та імунітет людини.
“Механзізм закалювання. Тобто протягом деяких фізичних навантажень, таких як холодна і гаряча вода – це тренує сосуди і вони мають більший резерв, щоб простіше реагувати на зміни навколишнього середовища”.
Але без фанатизму – додає спеціалістка. І радить: перед тим, як випробовувати свій організм холодом – проконсультуйтесь з лікарем.
Читайте також: У Дніпрі перевірили облаштування укриття у школі № 8″