Контроль рівня шуму у Дніпрі: куди скаржитись на порушників тиші
У Дніпрі діють норми щодо допустимого рівня шуму, а профільні служби контролюють їх дотримання. Згідно із законом, рівень шуму у житлових приміщеннях не має перевищувати 40 дБ удень. За дотриманням норм стежить інспекція з питань благоустрою міської ради. Вона реагує на звернення громадян, виїжджає на місце, проводить заміри рівня шуму та вживає відповідних заходів.
Сьогодні, 5 лютого, інспекція відреагувала на скаргу пані Оксани, мешканки провулку Сміливого, що на лівобережжі. Вона повідомила, що її сусід-підприємець встановив великогабаритне холодильне обладнання, яке постійно шумить.
«Підприємець не реагує на скарги, відповідає, що йому все одно. Тому я звернулася до поліції, податкової, міської Інспекції з питань благоустрою. Шум цілодобовий! Також я повідомила енергопостачальну компанію, адже, на мій погляд, має місце несанкціоноване використання електроенергії», — розповіла пані Оксана.
Інспекція разом із фахівцями лабораторного центру МОЗ прибули на місце, щоб виміряти рівень шуму. Проте, помітивши перевірку, власники приміщення вимкнули обладнання. Це типова ситуація, яка ускладнює контроль та притягнення до відповідальності порушників.
«Якщо є перевищення, представник лабораторії складає протокол та передає його до інспекції. Ми, у свою чергу, направляємо його до поліції. У разі порушення правоохоронці складають адміністративний протокол і передають його на розгляд адміністративної комісії при виконавчому комітеті Дніпровської міської ради», — каже головний спеціаліст сектора контролю опорядження фасадів відділу контролю благоустрою інспекції з питань благоустрою Дніпровської міськради Дмитро Гаврилюк.
Повідомити про надмірний рівень шуму можна на Єдину гарячу лінію Дніпровської міськради: (056) 732-12-12, (095) 732-12-12, (096) 732-12-12, (073) 732-12-12.
Читайте також: Безперебійне тепло для Дніпра: як працюють котельні у віддалених районах міста