Кому належить конструкція, що спотворює Фестивальний причал у Дніпрі
Не перший рік у судах точаться суперечки щодо споруди виставкового центру, яка зараз виглядає як каркас для тенту. Чому ніяк не вдається привести цю гарну частину міста до ладу?
Історія з незрозумілою конструкцією почалася у грудні 2004 року, коли Господарський суд Дніпропетровської області зареєстрував право власності на споруду за фірмою «Дніпропетровський виставковий центр». Менш ніж через рік, у червні 2005 року, Вищий господарський суд України скасував це рішення та справа пішла на новий розгляд.
Конструкція виставкового центру знаходиться праворуч
Але вже у серпні 2008-го ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області провадження у даній справі було припинено. І всі наступні угоди робилися з неіснуючою нерухомістю. Але це треба було ще довести у суді.
Договір оренди ділянки в районі вул. Січеславська набережна,39 терміном на п’ять років міська рада уклала з ТОВ «Вентер» ще у 2009 році, а потім продовжила його двічі. Востаннє — у 2014 року. Тут мали побудувати третю чергу житлового комплексу «Камни». Але компанія так і не розпочала будівництво та не заплатила до міського бюджету внесок на розвиток інфраструктури у розмірі 5,1 мільйонів гривень. Зараз на земельній ділянці знаходиться одноповерховий каркас колишнього виставкового центру загальною площею 2700 метрів квадратних.
З того часу по 2020-й рік споруду не раз продавали або вона ставала предметом іпотеки. Власники змінювалися, але нічого не змінювалося на ділянці найкрасивішого місця у Дніпрі – Фестивального причалу.
Якимось чином суд визнав, що на ділянці знаходиться об’єкт нерухомості і він комусь належить. А тому просто знести його неможливо. Для цього потрібно визнати всі угоди недійсними. У міській раді пішли простішим шляхом – назвали каркас для тенту самочинним будівництвом.
Що відбувається зараз
У травні 2021 року мерія подала позов до Господарського суду Дніпропетровської області проти компанії «Естейт Сіті» з вимогою знести колишню споруду виставкового центру. За інформацією з відкритих джерел, новий власник спірної конструкції був зареєстрований майже два роки тому у Дніпрі. У засновниках – Олег Гороховський, Олексій Дубілет, Михайло Рогальський, Євгенія Кривенко, Людмила Шмальченко та Вадим Ковальов. Компанія входить до групи FINTECH BAND, одним із основних проектів якої є Monobank.
Від виставкового центру залишився один каркас
У міській раді Дніпра вважають розташовану на ділянці комунальної власності міста споруду об’єктом самочинного будівництва. Більш того, представники громади вважають, що такий її статус не змінився незалежно від перепродаж та зміни власника споруди. Через це до рішення суду адвокати міської ради просили накласти арешт на нежитлову споруду, заборонити продавати та переоформлювати документи на неї. Але суд поки що заборонив державним реєстраторам та реєстраційним службам вчиняти будь-які дії у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.
Стосовно цієї конструкції у судах точаться інші суперечки, але всі вони «чекають» поки суд ухвалить рішення по цій справі. Можливо, це місце дуже привабливе з точки зору розвитку бізнесу, але поки що крім витрат нічого своїм власникам не принесло.
Читайте також: У Дніпрі на Слобожанському проспекті з’явиться 23-поверхова вежа