Кінець скандальній «каракатиці»: Верховний суд поставив крапку в справі братів Каснерів
Міська влада Дніпра в судових процесах домоглася визнання незаконного будівництва. Так, в жовтні Верховний суд встановив, що дана недобудова зареєстрована на праві комунальної власності за територіальною громадою міста Дніпро. Нагадаємо, суди стосовно незаконної забудови тривали з 2017 року. Забудовники, брати Каснери, перешкоджали законному поверненню земельної ділянки.
Верховний суд України в жовтні ухвалив остаточне рішення щодо скандально відомої недобудови Дніпра. Так, судді підтвердили незаконність дій забудовників та ухвалили рішення про повернення землі.
Наталія Дика, заступниця директора департаменту правового забезпечення ДМР: «Верховний суд встановив, що право власності за територіальною громадою міста Дніпра в особі ДМР зареєстровано на законних підставах. Рішення, на підставі якого це право зареєстроване, є чинним, неким не скасованим. Тому право міської ради, тобто територіальної громади міста Дніпра на цю будівлю є законним і це встановлено постановою Верховного суду, яка є остаточною та оскарженню не підлягає».
Судовий спір між Дніпровською міською радою та «чорними» забудовниками, братами Каснерами, стосовно так званої «каракатиці» тривав з 2017 року. Без жодного дозвільного документу чи дозволу від міської влади, як власника землі, підприємці почали будувати висотку.
Наталія Дика, заступниця директора департаменту правового забезпечення ДМР: «На теперішній час висотність цієї будівлі складає 11 поверхів — це близько 13 тисяч кв.м. Як я вже казала, що немає жодного дозвільного документу, просто вони вирішили і побудували таку будівлю на землях міської ради. Як ви бачите, впритул до інших будинків, будівель, що також не відповідає будівельним нормам».
Будинок пана Віктора знаходиться поруч із самовільною забудовою. Чоловік із сусідами намагався зупинити будівництво.
Віктор Жих, активіст: «Ми, мешканці цього будинку, який страждає від незаконного будівництва, яке почалося тут ще на початку 2008 року. Потім вдалося її зупинити, а потім ця справа тривала з 2014 року. І лише в липні 2017 року нарешті на рівні 15 поверху це будівництво вдалося зупинити».
У квартирі пана Віктора можна бачити наслідки від самочинного будівництва. А близькість до «каракатиці» додавала ще й інші незручності.
Віктор Жих, активіст: «Через близькість, через те, що з південного боку від нашого будинку це будівництво знаходиться, у нас різко погіршилася інсоляція, тобто освітленість. Фактично всі квартири, які сюди виходять, у другій половині дня абсолютно не мають природного освітлення. Тобто ці всі проблеми призвели до того, що ми категорично спочатку виступали проти цього будівництва».
Що буде далі з цією недобудовою, нині важко сказати. Треба проводити купу різних експертиз, бо відповідних документів немає.
Наталія Дика, заступниця директора департаменту правового забезпечення ДМР: «Необхідно проводити будівельну експертизу, щоб визначити, чи можливо використовувати цю будівлю взагалі під щось, оскільки жоден орган архітектурно-будівельного контролю не бачив проэкту будівництва цієї будівлі. І наскільки будівництво відповідає нормам».
Все це можна буде зробити після перемоги, бо витрачати зараз ресурс не на часі.
Читайте також: Бюджетні слухання: як плануватимуть витрати Дніпра без надходжень від військового ПДФО?
https://www.youtube.com/watch?v=VmNiDFMm588