Кількість викликів щодо домашнього насильства збільшується: у поліції Дніпра пояснили причини
Сьогодні, 16 грудня під час чергування по місту Дмитро Редька – заступник директора департаменту громадського порядку і цивільного захисту ДМР поспілкувався зі співробітниками сектору протидії домашньому насильству, щодо їх роботи. Зазначений підрозділ Дніпровського районного управління поліції надає допомогу постраждалим від домашнього насильства, в разі необхідності забезпечують доставку потерпілих до центру «Мамине щастя», який сьогодні вже відвідав черговий по місту.
«Зʼясували та обговорили питання щодо взаємодії влади та поліції щодо ефективної протидії домашньому насильству», – розповів Дмитро Редька.
За статистикою сектору протидії домашньому насильству за цей рік у Дніпрі було зафіксовано 3944 викликів, 2063 з яких підтвердилось, 1881 не підтверджено. Тобто близько 55% викликів щодо домашнього насильства підтверджується. Серед 45% непідтверджених викликів щодо домашнього насильства часто трапляється, що виявляються випадки інших правопорушень.
Щодо тенденції викликів, можна сказати, що збільшується, оскільки люди, які потерпають від насильства стають більш обізнаними та довіряють поліції. Заявники отримують належну допомогу та реагування на будь-яке правопорушення.
В Дніпрі працює 2 мобільні бригади з 2-4 осіб, які заступають на добове чергування і саме спеціалізуються на домашньому насильстві. Група отримує на службовий планшет завдання з адресою та описом ситуації і оперативно виїжджає на місце. Дотримуючись всіх правил безпеки, співробітники здійснюють реагування та встановлюють ситуацію, чи є склад правопорушення та яким чином слід реагувати.
Перевага таких груп в тому, що вони більш ефективно надають поліцейські послуги в сфері протидії домашньому насильству, тому що проходять підготовку, підвищення кваліфікації та спеціалізуються безпосередньо на правопорушеннях пов’язаних з домашнім насильством.
Про це розповіла інспектор сектору протидії домашньому насильству відділу превенціі Дніпровського районного управління поліції ГУНП в Дніпропетровській області Єлизавета Вільхова.
За її словами, іноді для допомоги недостатньо заходів, передбачених законодавством та потрібно подбати про постраждалих, особливо це категорія жінок з дітьми, в таких випадках необхідно надавати умови, в яких потерпілі матимуть змогу перебувати певний час. Одним з таких закладів, є це центр соціальної підтримки дітей та сімей «Мамине щастя», куди поліцейські мають змогу доставити потерпілих осіб.
Читайте також: У Дніпрі функціонує мережа установ та організацій, що вже допомогли більш ніж 9 тис. людей.