Хто зможе демобілізуватися в Україні: закон прийнято
20 вересня Верховна Рада прийняла закон, за яким чоловіки, в яких з’явилася третя дитина, мають право на демобілізацію. За нього проголосував 331 народний депутат. Про це сповістила пресслужба парламенту.
Згідно із поясненнями, в перші дні повномасштабного вторгнення багатьом багатодітним чоловікам прийшли повістки з воєнкоматів. Проте, чіткого роз‘яснення, що вони не підлягають призову, а можуть захищати країну лише за власним бажанням і тільки за місцем проживання, не було. Через це багатодітних чоловіків було мобілізовано до лав ЗСУ.
«Після багатьох звернень на гарячу лінію Міністерства оборони України щодо незаконної мобілізації, ці чоловіки писали рапорти на звільнення з військової служби за сімейними обставинами, посилаючись на Постанову КМУ №413 від 12 червня 2013 року. Їм було відмовлено згідно статті 26 Закону України про звільнення з військової служби», – йдеться у поясненнях до документу.
Один з авторів, нардеп Олексій Гончаренко, повідомив, що наразі ті чоловіки, які мають трьох дітей — не підлягають мобілізації. Але якщо батько вступив до лав ЗСУ, а третя дитина народилася вже після цього – раніше він не мав права на демобілізацію.
«Деякі, розуміючи колосальну небезпеку, яка нависла над державою, свідомо відмовились від відстрочки і теж мобілізувались. Але зараз вже мають повертатись до своєї багатодітньої родини. Тому я запропонував додати до закону ще одну причину для звільнення з військової служби під час воєнного стану — наявність у військовослужбовця трьох і більше дітей віком до 18 років. Тож, якщо дитина народилась вже під час служби або сімейні обставини змушують повернутись, то військовий матиме право на демобілізацію», – зауважив Гончаренко.
Згідно з даними парламентського сайту, 21 вересня документ передано на підпис спікеру ВР. Він набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.