“Хотіли показати світу, що відбувається в Україні”, — продюсерка Наталія Хазан
В Україні та по всьому світу відзначається Міжнародний день кіно. Прем’єра фільму “Східний фронт”, до створення якого долучились дніпряни, відбулась у роковини війни на 73-му Берлінському кінофестивалі у Німеччині. З тих пір стрічку побачили у багатьох країнах світу – від Австралії до Канади.
У річницю вторгнення росії в Україну на авторитетному кінофестивалі «Берлінале» представили документальний фільм «Східний фронт». Після цього фільм побачили у близько сорока країнах. Окрім Європи, покази відбулись у США, Бразилії, Австралії, Японії і навіть Китаї. І всюди повні зали глядачів, аплодисменти та сльози.
“Тенденція така загальна, це, наприклад, один показ, і місцеві, наприклад, німці, хто завгодно, де ми були. Вони плачуть, вони в шоці. Всі українці, які були, які живуть за кордоном, або біженці, або давно, вони казали – нє, можна було і “пожестче”. І на тому ж самому показі людина місцева, жінка, каже. Ставить питання, у нас же після показів Q&A. Ставить нам питання – ви навмисно хотіли нас шокувати?”, – каже продюсерка фільму «Східний фронт» Наталія Хазан.
Успіх фільму забезпечили унікальні кадри з фронту та високий технічний рівень матеріалу. “Східний фронт” – це спільне виробництво продюсерської компанії дніпрянки Наталії Хазан та закордонних партнерів.
“Там є гроші держкіно Латвії, і тут є теж гроші державного комітету кіно Чехії. І є гроші Сенату штатів”, – зазначила Наталія Хазан.
У фільмі два режисери – український документаліст Євген Тітаренко та коріфей Віталій Манський. Він відповідав за зйомки в Івано-Франківській області.
У стрічці “Східний фронт” показана медична евакуація поранених військових і цивільних, яку здійснювали добровольці батальйону “Госпітальєри”. Документаліст Євген Тітаренко зняв унікальні кадри війни, він і сам рятував поранених у Бучі, Ірпені, Гостомелі, Харківській та Херсонський областях.
“В якійсь момент я знімав, тобто, я брав камеру і фільмував, як оператор. В якійсь момент моменти я просто фіксував реальність з бодікамер, гоупрошки, мобільного телефону, який закріплений на броніку чи на касці, чи на касці мого побратима. І ось так воно відбувалося”, – розповів режисер фільму “Східний фронт” Євген Тітаренко.
Герої фільму – побратими Євгена. Вони показані не тільки на війні, але й у тилу, де живуть їхні сім’ї. Зі ста годин відзнятого матеріалу до стрічки увійшло 98 хвилин.
“Зараз я знімаю наступний проект, це теж документальний фільм, це все, що можна розказати, і мабуть все. Вітаю всіх з днем кіно і Слава Україні”, – сказав Євген Тітаренко.
У найближчі місяці стрічку викладуть на онлайн- платформі, тож вона буде доступна до перегляду і українцям.
Читайте також: Любов, що перемагає війну: історії батьків, які усиновили дитину під час вторгнення рф