Хібукі-терапія: що це та як допомагає дітям?
Обіймалися, малювали, давали імена. У Петриківці пройшло заняття для дітей з інвалідністю та ВПО за програмою Хібукі-терапії. Вона полягає в тому, що дитина переносить на іграшку свої переживання і страхи та, говорячи від імені собачки, насправді проживає власний досвід. А обіймаючи іграшку – заспокоюється.
Песик із сумними очима та довгими лапами. Саме так виглядає м’яка іграшка Хібукі. У інклюзивно-ресурсному центрі Петриківки пройшов сеанс терапії для дітей за незвичною технікою.
На заняття прийшло 10 дітей з інвалідністю та ВПО. Серед них Алісія. Вона переселенка з Авдіївки. 2 роки тому разом з мамою була змушена покинути власну домівку. Про Хібукі чують вперше.
«Дізналися, що є така терапія – Хібукі. Розповіли, як треба поводитися: не можна відбирати іграшку, що ця іграшка, навіть не іграшка, це друг, який буде допомагати дитині переборювати свої почуття через такий стан, який у нас є в країні», – розповідають переселенки Олександра та Алісія Олексієнко.
Хібукі-терапія – це ізраїльська методика. Вона полягає в тому, що дитина переносить на іграшку свої переживання і страхи та, говорячи від імені собачки, насправді проживає власний досвід. А обіймаючи іграшку – заспокоюється.
«Для дитини є дуже важливим тілесний контакт, фізичний. Якщо дитина втратила якусь можливість, наприклад, батько прийшов на фронт і не може обіймати її постійно, це може бути замінено, умовно замінено, тими обіймами, які допомагають компенсувати фізичний контакт. Тобто це не говорить про те, що це єдина методика роботи, але це швидка методика роботи», – зазначає психологиня Анастасія Хотимська
На занятті дітки знайомилися зі своїм новим другом, та навіть малювали свого Хібукі.
Петриківка стала другим населеним пунктом після Дніпра, де провели таку терапію. Заняття – безкоштовне, триває півтори години. Проводять сеанси Хабукі-терапії завдяки волонтерам.
«Саме в Петриківці ми побачили очі цих діточок. Вони стоять і трошки перелякані. Ми хочемо їх обійняти, і ось я сказала: почнемо з Петриківки»», – каже голова БФ «Рішучі Серця» Ольга Лоба.
Зараз у Петриківці проживає понад 2000 переселенців. У громаді це не єдина терапія для діток.
«Наші дівчата вже започаткували один такий пілотний проєкт тут. Це ми тут, наше досягнення, нашу матеріальну спадщину використовуємо Петриківський розпис. З дітками з особливими потребами тут надаються заняття в гуртку з Петриківського розпису, і відмічено і батьками, і мамами, про те, що є позитивний результат», – зазначає голова Петриківської селищної ради Наталія Коваленко.
Заняття з Хібукі-терапії планують проводити і в інших громадах Дніпропетровщини.
«Якщо у нас все вийде, ми будемо цей проєкт по всім громадам проводити, залучати якнайбільше дітей, для того щоб вони більше соціалізувалися в нашому середовищі, щоб були активнішими, більше спілкувалися і більше намагалися відбудовувати нашу країну», – розповідає голова Дніпровської районної ради Максим Лещенко.
Після сеансу терапії дітки отримали сертифікати та мали змогу забрати нового друга додому.
Читайте також: Плавчиня з Дніпропетровщини Анастасія Михалевич встановила рекорди України у Словаччині