Юні інженери: у Дніпрі провели змагання з робототехніки
У Дніпрі для дітей влаштували змагання з робототехніки. Участь взяли 6 команд. Діти віком від 10 до 17 років самостійно створювали машини. Дорослі тільки стежили й оцінювали, підказувати юним інженерам суворо заборонено. Мета заходу — привернути увагу підлітків до сфери IT та інженерії.
Ян створює програму для майбутнього робота, він у своїй команді відповідає за програмування. Каже, навчився цього доволі швидко.
«Моя задача — написати програму, подивитися, як він їде, побачити там недоліки, змінити у програмі налаштування і зробити ідеальне налаштування, щоб робот міг ідеально поїхати та ідеально зробити свою дію», — ділиться учасник змагань Ян Баронас.
Поруч працює Іван. Вправно деталь за деталлю збирає робота. Вже готова половина.
«Треба мотори та дуже багато кріплень, також треба дроти та фіксація», — пояснює учасник змагань Іван.
У конкурсі беруть участь 6 команд, у кожній — до трьох учасників. Половина створюють робота для збиття кеглів, інша — підкорювача лабіринту. Організатори турніру кажуть, діти працюють самостійно, дорослим підказувати не можна.
«Фішка цього конкурсу в тому, що тут діти приходять не з готовими прототипами, вони отримали тут назву номінації, вони отримали тут місце, навіть не знали, де вони будуть сидіти, вони отримали повний набір, і вони з нуля створюють свою поробку», — каже Тетяна Ковальова, секретарка змагань.
А команда Аліни створює машину, що має здолати лабіринт. Дівчина каже, збирали понад годину.
«У нас це не вдалося попередні рази, але пощастило, і він поїхав, уперше поїхав. Методом проб і помилок ми там виявили, що краще змінити, що краще додати, ось таким чином», — ділиться Аліна Лисенко, учасниця змагань.
Далі — перевірка, чи все працює, і вдосконалення робота. Аби здобути перемогу, потрібен найкращий примірник.
«Під час скітел рінг, за найкоротший час нам потрібно вибити банки, та залишитися в полі, тому що там можна випасти, там немає бортиків. І в лабіринті нам потрібно автономно, дуже важливо, це робимо автономно, так само в найкоротший час», — розповідає Тетяна Ковальова, секретарка змагань.
У змаганнях взяли участь 15 дітей. Їх провели в укритті, аби в разі тривоги не переривати процес.
Читайте також: У Дніпрі тимчасово перекриють рух вулицею Князя Володимира Великого