Європейські стандарти та турбота: у Дніпрі одне з найбільших хоспісних відділень в країні надає допомогу містянам і переселенцям
Хоспісне відділення на базі однієї з лікарень у Дніпрі нині є одним із найбільших в країні та єдиним в області центром надання комплексної паліативної допомоги. Його будівництво розпочали ще до повномасштабного вторгнення росії, але початок роботи припав вже на час активних бойових дій в Україні. Розрахований загалом на 60 місць, хоспіс нині приймає як дніпрян, так і переселенців.
«Ми дуже пишаємося цим хоспісним відділенням. Нині воно, мабуть, найкраще в усій країні. Це — цивілізований підхід до людей, які знаходяться в дуже скрутному становищі. Тож місто і надалі допомагатиме цим людям, розвиваючи паліативну допомогу», — зазначив мер Дніпра Борис Філатов під час свого візиту до медзакладу.
Аби хоспісне відділення відповідало всім європейським стандартам, його приміщення повністю перебудували — врахувавши потреби людей з інвалідністю. Кожна з 33 одно-та двомісних палат має вбиральню та душову — за всіма критеріями доступності.
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2022/09/o_1gcebinf2m5b1m30jd3nus1cgtej-1013x675.jpeg)
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2022/09/o_1gcebhku91gompr71gci1cv818p9ah-1013x675.jpeg)
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2022/09/o_1gcebiad911pqbh5fuf5je16s0d1-1013x675.jpeg)
Загалом у будівлі укріпили фундамент і відбудували фасад. Тут замінено всі комунікації, дах, підлогу та вікна. Встановлено також нову пожежну сигналізацію, системи сповіщення та відеоспостереження.
Відділення також має перев’язувальну, лабораторію, фізіотерапевтичний та рентгенкабінет.
«Паліативна служба в країні почала розвиватися не дуже давно. Тому ми вдячні місту, що є така увага до тяжких хворих, і також до медичних працівників. Бо умови праці значно покращилися, що дуже важливо. Ми беремо всіх неперспективних хворих, аби, в силу своїх можливостей, полегшити їх останні дні життя», — розповіла представниця хоспісного відділення Олена.
Направлення в хоспіс дає сімейний лікар. Переселенцям із цим допомагають профільні волонтерські організації.
Крім цього, у Дніпрі працюють мобільні бригади, що надають пацієнтам різного віку паліативну допомогу не лише амбулаторно, а й вдома. Загалом цьогоріч її отримали близько 3 тисяч людей.
Читайте також: Лікарка дала поради дніпрянам як організувати процес дистанційного навчання для школярів
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2022/09/o_1gcebc2431t4deuv10egqfmtv2s-1013x675.jpeg)
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2022/09/o_1gcebbrj81j52150g5o51j2evuq1k-1013x675.jpeg)
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2022/09/o_1gcebctmn10mg2daaqs1hrf1doa3b-1013x675.jpeg)
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2022/09/o_1gcebd0phb1m5crkfb3qt5jv3q-1013x675.jpeg)
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2022/09/o_1gcebe5sso8h1rb51kthr7kleo5h-1013x675.jpeg)
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2022/09/o_1gcebfdbvjp422h1sh2cplp0r7n-1013x675.jpeg)
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2022/09/o_1gcebhvjt1epp13f55h1aesjvlbp-1013x675.jpeg)
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2022/09/o_1gcebg65po9p1c1afk5qea6oa2-1013x675.jpeg)
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2022/09/o_1gcebirs91tfdeje19bh1ftd16h7f2-1013x675.jpeg)