Єдина гаряча лінія Дніпровської міськради: з якими проблемами слід звертатися
Цілодобово та без вихідних. Саме так у Дніпрі працює Єдина гаряча лінія Дніпровської міської ради. Щодня оператори обробляють близько 1 тисячі дзвінків від містян, які телефонують з різними проблемами та питаннями.
«У будні у нас працюють 20 операторів, у вихідні — 6. Є у нас також і нічні зміни. До 1 листопада ми щодня приймали по 400-500 дзвінків від мешканців міста, проте з початком опалювального періоду кількість звернень зросла вдвічі. Через те, що перші 2 тижні тривають пусконалагоджувальні роботи, ми поки не фіксуємо звернення щодо проблем з теплопостачанням. Поки розповідаємо людям, що є такий термін рішення цієї ситуації, і кажемо, що вони можуть або звертатися до голови ОСББ чи ЖБК, або трохи зачекати», — говорить заступник начальника Єдиної гарячої лінії Дмитро Подопригора.
Як працює Єдина гаряча лінія та чи готова вона приймати дзвінки від містян у будь-яких ситуаціях перевірив директор департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики Дніпровської міськради Артем Нідєлько. Він 6 листопада чергує по місту.
«Містяни дуже часто звертаються до міської ради через Єдину гарячу лінію і нам важливо, щоб вони могли це робити завжди. Тому ЄГЛ забезпечена автономними джерелами живлення та безперебійним інтернетом. Це дозволить приймати дзвінки і у випадку відключення світла і під час інших непередбачуваних ситуацій. Тож закликаю громадян звертатися на ЄГЛ та повідомляти про комунальні проблеми. Усі заявки ми передаємо відповідним службам, які опрацьовують їх та вирішують у найкоротші терміни», — каже Артем Нідєлько.
Загалом з початку року на Єдину гарячу лінію надійшло вже понад 110 тисяч дзвінків. З них 38 тисяч – це звернення аварійного характеру. Майже 60 тисяч – це консультації громадян щодо різноманітних питань, інколи навіть тих, які не належать до компетенції міської ради.
«Дуже часто телефонують з проблемами щодо електроенергії. Ми звісно говоримо, що це не наше питання і його мають вирішувати приватні енергопостачальні компанії ДТЕК чи ЦЕК. Людина питає, як з ними зв’язатися. Ми допомагаємо, знаходимо телефони і надаємо їх людям», — розповідає Дмитро Подопригора.
Крім цього, дніпряни часто повідомляють про проблеми з водопостачанням та водовідведенням, питають про роботу громадського транспорту, просять провести ремонт дороги, зрізати чи омолодити дерева. Наразі актуальні також звернення щодо вуличного освітлення та вивезення побутових відходів.
Звернутися на Єдину гарячу лінію Дніпровської міськради можна за телефонами: (056) 732-12-12, (095) 732-12-12, (096) 732-12-12, (073) 732-12-12 безкоштовно.
Також черговий по місту відвідав танцювальну руханку для учасників Університету третього віку. Цей напрям має популярність серед людей поважного віку, тож групи завжди заповнені.
«Аби не засмучувати наших учасників і щоб вони мали змогу й надалі підтримувати своє здоров’я, з початком холодів ми перенесли танцювальну руханку у приміщення. Наразі в нас сформовано 4 групи по 20 людей. Займаються вони раз на тиждень. Також у нас є багато інших спортивних занять, які теж мають популярність і які проводять у різних районах міста. Загалом ми отримуємо багато позитивних відгуків про роботу університету і я щоразу, як зустрічаюсь з учасниками, бачу радість в їхніх очах, і вони завжди просять усе більше і більше занять», — каже черговий.
Пані Ніні 77 років. Три з них вона ходить в Університет третього віку на танцювальну руханку. Жінка каже, за цей час стала більш активною, є бажання рухатися, а не сидіти на місці.
«Тут ми отримуємо і заряд енергії, емоції, здоров’я. Також тут дуже гарне оточення. Ми спілкуємося між собою і це надихає. Я заздалегідь планую свій графік, на яке заняття в університет піду. І мої домашні тепер питають в мене: «Мама, а ти сьогодні на свою «дригалку» підеш?». Вони в мене так руханку називають. І я, звісно, йду, не пропускаю жодне тренування. А після нього я повертаюсь додому з гарним настроєм, і це для мене найголовніше», — розповідає учасниця УТВ Ніна Онищенко.
Танцювальна руханка хоч і активна, але враховує особливості людей поважного віку, говорить тренер Сергій. Він особисто підбирає музику під вправи, адже впевнений, що це сприяє кращому розумінню рухів та кращому виконанню вправ.
«Коли ми розминаємося під музику, це впливає на наші внутрішні органи, вони краще працюють. Тобто я підбираю вправи, танцювальні рухи і використовую танцювально-рухову терапію. Завдяки плавному виконанню наші органи не спазмуються і краще працюють. У мене на тренуваннях музика милозвучна, активна, але якщо треба виконати вправи на дихання, то я обираю більш спокійну. А взагалі вже доведено, що фізичні вправи плюс активність та взаємодія один з одним — це запорука здорового способу життя. І це саме те, що я намагаюсь робити на наших тренуваннях», — каже тренер з танцювальної руханки Сергій Молчанов.
Учасники УТВ також можуть відвідувати оздоровчу руханку та руханку з елементами східних єдиноборств.
Наразі в Університеті третього віку вже більше ніж 16 тисяч учасників. З початку 2024 року до УТВ долучилися близько тисячі людей поважного віку.
Аби дізнатися, що саме пропонують людям поважного віку, можна зателефонувати за номерами: (093) 134-46-69; (068) 753-71-71; (099) 607-56-97.
А щоб стати учасником УТВ, необхідно принести оригінал паспорта, пенсійного посвідчення (за наявності), ідентифікаційного номеру та довідки ВПО (у випадку з внутрішньо переміщеними особами) та заповнити заяву за адресою: вул. Старокозацька, 40-Б.
Читайте також: У Дніпрі за жовтень на понад 16 % зменшилася кількість порушень правил паркування