Як заклади позашкільної освіти у Дніпрі підлаштовуються під умови воєнного стану
Зіпсовані канікули. Більшість українських дітей через війну позбавлені літнього відпочинку. У Дніпрі, наприклад, щоліта організовували пришкільні табори для дітей, але через повномасштабне вторгнення, цього року їх не буде. Втім, на допомогу прийшли заклади позашкільної освіти. Для малят діють гуртки та додаткові заняття. Там чимдуж намагаються відволікти дітей від війни.
«Цього літа ми планували поїхати у гори, відпочити дуже здорово, але почалася війна, і через це ми не змогли це зробити».
І таких засмучених дітей, як Камілла, чимало. Повномасштабне вторгнення зіпсувало їм канікули. Замість безтурботного літнього відпочинку – сигнали тривоги або й взагалі переїзд з рідних міст.
Єгор Гнойовий, вихованець закладу: «Раніше я завжди бавився у дворі з друзями. Ми їздили на море, в гори, бавилися завжди, ходили у якісь походи, на пікніки ходили. Але зараз не все виходить, тому що розпочалася війна, майже все закрито. Тому не все, тому не дуже багато того, що працює».
Аби хоч якось розважити малят, заклади позашкільної освіти організували для них міні-табори відпочинку. Діти грають, танцюють, співають, малюють. Крім того, є додаткові заняття й уроки в ігровій формі.
Спочатку центри не наважувалися відновити роботу, втім, про це дуже просили батьки малечі.
Наталія Лавнюженко, директорка центру художньо-естетичної творчості учнівської молоді: «Він розпочався ще в квітні місяці, знову ж таки, на запит батьків. В цьому приміщені є бомбосховище, і перебувати дітям з дозволу батьків ще можна. Тому батьки вийшли на роботу і треба було кудись дівати дітей. І один, два, три, п’ять, зараз більше 20 дітей відвідують наш майданчик».
Ще один міні-табір відкрили в дитячо-юнацькому центрі «Штурм».
Віра Хализова, вихованка центру «Штурм»: «Спочатку у нас руханка, коли ми приходимо. Потім в нас квест, потім в нас кахут, потім ми їмо і нас забирають батьки».
Крім занять для дітей, тут діє волонтерський центр. Батьки разом з малечею збирають гуманітарку та плетуть сітки для військових.
Ігор Шаламаєв, заступник директора комунального позашкільного навчального закладу, дитячо-юнацького центру «Штурм»: «З першого дня ми дуже активно стали працювати як волонтери, вели нашу волонтерську діяльність. З першого дня ми попросили батьків наших вихованців допомогти хто чим може. І почали допомагати людям, які опинилися у складних становищах».
Заходи в центрі підлаштували під реалії війни.
Вікторія Танич, заступниця директора дитячо-юнацького центру «Штурм»: «В цьому році ми відзначаємо 30-річчя, а літня програма проходить 25 років поспіль. Але в цьому році ми вимушені були адаптувати під умови воєнного стану. Нас це не зупинило, і спільно з батьками проводимо програму пізнавально-спортивну під назвою «МИUA». Все в нас налаштовано на патріотичний напрям – ми проводимо ігри, квести, руханки, флешмоби».
До заходів долучаються як діти Дніпра, так і переселенці, розповіли в департаменті молодіжної політики та національно-патріотичного виховання.
Сергій Луденський, заступник директора департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Дніпровської міськради: «До освітнього процесу закладів позашкільної освіти долучилося понад 150 дітей, до роботи арт-майданчиків літніх. Десь така кількість дізнаються в першу чергу через, скажімо так, сарафане радіо, коли знайомляться тут, по місту, з дітьми і з їх батьками. І через соціальні мережі міської ради, департаменту молодіжної політики».
Нині в Дніпрі діють 6 міні-таборів. До кінця канікул малеча зможе там займатись.