Як шахраї виманюють гроші під час війни: найбільш поширені способи
Шахраї навіть під час війни вигадують щось нове. Тому треба буди пильними та обережними.
У державному ПриватБанку повідомили про нові схеми, за якими злодюжки виманюють у довірливих українців гроші. Про це йдеться у повідомленні банку на Фейсбук.
Спосіб перший: фейкові сайти, що схожі на сайт банку.
Іноді шахраї намагаються імітувати сайт ПриватБанку. Як відрізнити фейковий сайт від реального? ПриватБанк не проводить виплати на своїх сайтах, не просить заповнити опитування чи анкетування в обмін на гроші. Нагадуємо, що офіційний сайт ПриватБанку доступний за цим посиланням – https://privatbank.ua.
Спосіб другий: дзвінки від «співробітників» мобільного оператора.
Схема наступна: шахраї телефонують нібито від імені співробітників мобільного оператора, повідомляють, що ворог, наприклад, підірвав вишку. Потім просять у вас код з SMS — нібито оператор намагається перепідключити клієнта до аналогової системи зв’язку.
В ПриватБанку нагадують, що ні в якому разі не треба називати коди з повідомлень та паролі до сервісів. Так злочинці намагаються отримати доступ до вашої банківської картки.
Спосіб третій: «державні» виплати у месенджерах.
Ви можете побачити в месенджерах повідомлення нібито про виплати громадянам з переліком банків та посиланнями. Будьте уважні: не переходьте за посиланнями! Шахраї тільки того й чекають — аби поцупити ваші дані. Усю інформацію про виплати від держави та банків дивіться на офіціальних сайтах та сторінках установ у соцмережах.
Читайте також: Окупанти створили фейковий чат-бот СБУ