Як приводять до ладу дніпровські бомбосховища
Бомбосховища Дніпра оновлюють з перших днів війни. Зараз вже можна побачити результати. Укриття стали придатними для довготривалої загрози. Деякі з бомбосховищ витримають навіть ядерний удар та можуть стати бункером. Нам вдалось перевірити стан цих приміщень.
Знімальна група ДніпроНьюз побувала у двох бомбосховищах. Перше відкрили на початку війни, колись давно підприємці розташували тут заклад харчування. Вони залишили меблі, яких, звісно, було мало для мешканців житломасиву поруч. Тому міськрада допомогла всім необхідним, аби дообладнати сховище.
Альона Кравчук, старша інспекторка департаменту громадського порядку і цивільного захисту Дніпровської міськради: “Міська рада ініціює та допомагає в облаштуванні укриттів. Виноситься пропозиція щодо використання та поліпшення умов захисної споруди, та, в залежності від стану приміщення, проводяться певні роботи. Десь необхідно провести світло, десь – забезпечити гуманітарною допомогою, десь – зробити косметичний ремонт та дезінфекцію, тощо”.
Інше бомбосховище, в якому ми побували, також вже облаштували. Його головна особливість – можливість витримати ядерний удар. Воно придатне для проживання під час ядерної зими.
Альона Кравчук, старша інспекторка департаменту громадського порядку і цивільного захисту Дніпровської міськради: “Міськість даного сховища складає приблизно 300 осіб. Саме тут було заслано підлогу плитами, також сховище забезпечене протигазами та водою. Загалом, хотілося б звернутися до мешканців міста з проханням не ігнорувати звуки сирен та у випадках тривоги прослідувати в укриття”.
Зараз міськрада розчистила та облаштувала близько 1000 укриттів, серед яких є як бомбосховища, так і підвали, які зможуть витримати ракетний удар.