Як пневматична рука допомагає відновити рухомість ослаблених кінцівок
Відновлення повноцінної роботи кінцівок за допомогою роборуки! Дві рукавички повертають функціональність пальців та кистей після інсульту, черепно-мозкових та міновибухових травм.
Адріані – 8 років. З дитинства хворіє на ДЦП. Її ліва ручка обмежено рухлива у суглобі.
Вже тиждень дівчинка проходить реабілітацію на пневматичній роборуці. З її допомогою терапевти сподіваються відновити рух слабких кінцівок дитини.
“Допомагає мені захватувати речі, м’яч, маленькі речі”, – каже пацієнтка Адріана Міщенко.
Одна рукавичка із сенсором одягається на сильнішу руку, на слабшу — пневматична, завдяки якій подається тиск, що стимулює пальці стикатися і розтискатися. Таким чином сильніша рука «навчає» слабшу, “подаючи” їй команди.
Активна рукавичка за допомогою датчиків вловлює рухи руки сильної і передає їх на компесор. Компресор, у свою чергу, накачує канали рукавички та рухає слабкішу руку.
“Я бачу результат, тобто дитина може робити захват мілких предметів і при розслаблені тримати руку прямо, тобто опускати і тримати її в розкритому положенні”, – зазначила мати Адріани Наталя Міщенко.
Рукавички підбираються за розміром руки пацієнта. Процедура триває до 30 хвилин. Загальний термін курсу — 10 днів.
“Буде повне згинання, розгинання активне. І не буде ніяких проблем з імітуванням рухів. Будуть усі захвати. Це шаровий захват, циліндричний, захват двома пальцями або пінцетний захват, захват трьома пальцями, який потрібен у навчанні дітям”, – сказала фізична терапевтка Тетяна Животова.
Робот-тренажер з’явився у центрі рік тому. Він допомагає відновлювати і військових.
“В нас дуже є багато класних кейсів, коли військові одужували і поверталися на фронт”, – розповів ідейний натхненник Іоаннового центру Павло Овчинніков.
У центрі проводять велику кількість і інших реабілітаційних комплексів. Зазвичай на безоплатній основі. Коштами НЦЗУ чи благодійних фондів. Лише 5% пацієнтів реабілітуються за власні кошти.
“Основні напрямки нашої діяльності – це фізична терапія, ерготерапія, психотерапія. Серед психотерапії – є арт-терапія, є сенсорно-інтеграційна терапія. Крім того у нас є терапія мови і мовлення – це заняття з логопедом, з дефектологом, логопедичний масаж і є ще різні інтеграційні послуги”, – каже медична директорка “Іоаннів центр” Ольга Зєлєніна.
Загалом у центрі протягом року отримують допомогу близько 1500 пацієнтів.
Медики мріють про роботизований реабілітаційний комплекс “Локомат”. Аби отримати його — подали грант до Швейцарії.
Читайте також: Закулісся Дніпро ТВ: що показали майбутнім журналістам на екскурсії