Як оновлюються медичні заклади завдяки програмі «Бюджет участі» у Дніпрі
У Дніпрі провели ремонтні роботи в амбулаторії №4 комунального некомерційного підприємства «Дніпровський центр первинної медико-санітарної допомоги №6». Замінили ліфт, відремонтували перший та другий поверхи. Загалом на ремонт витратили близько 4 мільйонів гривень. Як оновлюються медичні заклади по місту говорили у програмі «Твій вечір» на каналі ДніпроTV.
«На сьогодні у нас заплановано ремонт 17 ліфтів по всім лікувальним установам міста. На це планується витратити 36 мільйонів з міського бюджету», – повідомила заступниця директора департаменту охорони здоров’я Юлія Віклієнко.
Інший шлях до оновлення для амбулаторій та лікарень – це участь у проекті «Бюджет участі». «Медичні проекти у «Бюджеті участі» з’явилися нещодавно – у 2019 році. У 2020 році було реалізовано два проекти-переможці саме у медичній сфері. Один проект стосувався оновлення кабінету у пологовому будинку. Оновили сам кабінет та закупили нове обладнання. А інший проект стосувався закупівлі витратних матеріалів для дітей, хворих на діабет. Ці два проекти стали поштовхом для наступних авторів, які побачили, що і такі ініціативи теж можна подавати. І такі проекти теж стають переможцями», – повідомив представник департаменту інноваційного розвитку Дніпровської міськради Владислав Соловйов.
У 2020 році було подано ще декілька медичних проектів в рамках «Бюджету участі». Під час голосування переможцями стали три проекти. «Вони були вдало реалізовані у 2021 році. І ця історія лише набирає обертів. Якщо на початку у нас було декілька таких проектів, то вже у 2021 році було подано 12 медичних проектів», – розповів представник міської ради.
«Ми потребуємо і інструментів, і сучасних апаратів, які нам могли б допомогти в діагностиці та в лікуванні. Я до цього не знав, і ми особливо не знали про цей проект. Але до мене звернувся один із ініціаторів – Дмитро, і запропонував взяти участь. Ми обговорили це у відділенні і з таким ентузіазмом взялися за цей проект! Дуже багато хто допомагав: хворі, друзі, родичі, знайомі. Найбільше радості було, коли ми отримали апарат. І вже виконали понад 300 операцій», – сказав завідуючий міським хірургічним торакальним центром онкопрофілю КНП «Міська клінічна лікарня №4» Гліб Шкарупа. Торакальна хірургія – це галузь медицини, яка займається діагностикою та оперативним лікуванням захворювань органів грудної клітини.
«Ідея виникла спонтанно. У мого батька був рак легень. Вже була майже четверта стадія. Там уже жодна операція не допомагала. Я це чудово розумів. Але я запитав Гліба Борисовича: «Як я можу вам допомогти?». І він мені сказав, що перше, що потрібне – це ендоскоп. Так і виникла ідея. Я тоді подав не один проект, а три. Один був про те, щоб купити QR-браслети для людей із цукровим діабетом. Але цей проект не пройшов. Другий проект – покупка апарату УЗД для 9-ї лікарні», – розповів автор проектів-переможців у 4-й лікарні Дмитро Штефан.