Як нині працює дніпровський «Акваріум», де торік внаслідок блекаутів загинули риби?
Дніпровський «Акваріум», який торік пережив страшні миті під час блекаутів, нині пристосувався до умов війни. Тут пильно бережуть цінну колекцію риб, ощадять кіловати та мають генератор. Рік тому через тривалі відключення світла після обстрілів тут загинулиго цінні екземпляри риб. Працівники цілодобово працювали, аби вберегти колекцію: гріли воду газовими приладами, налагоджували роботу генератора. Як нині працює один із найбільших акваріумів Європи – в сюжеті журналістів Дніпро TV.
Чорний красень торік дивом вижив під час блекаутів. Коли були тривалі відключення світла, загинули пів сотні екземплярів риб.
«Було вимкнуто електропостачання в самому комплексі. Через похолодання було стрімке зниження температури. Співробітники акваріуму тут і ночували. Гріли за допомогою газових горілок воду, додаючи її до ємностей. І налагоджували подачу системи з генератора. На жаль, ми втратили близько 50 екземплярів», — пригадує проректор з наукової роботи ДНУ ім. О. Гончара, кандидат біологічних наук Олег Маренков.
Нині один з найбільших акваріумів України уже пристосувався до теперішніх умов.
«У нас в експозиції представлено 20 акваріумів, у кожному більше 1000 літрів. Вони розділені за континентами, де мешкають саме ті риби та рослини, які представлені в них», — розповідає Олег Маренков.
Тут є центральний акваріум об’ємом у сто тисяч літрів.
«Він ще декілька років тому був найбільшим з прісноводних акваріумів Європи. Зараз у Німеччині вже побудували більший, що має об’єм 160 тисяч літрів. Цей акваріум вже на другому місці, але він все одно доволі цікавий, хоча б тим, що його побудовали ще у 1925 році», — розповідає проректор з наукової роботи ДНУ ім. О. Гончара.
«Тут є кольорові коропи, коі – японські коропи, голі коропи, білі амури, чорні амури і канальний сом», — розповідає Олег Маренков.
Таким рибам яскраве світло не потрібно, адже вони – річкові. Але приміщення все ж трохи підсвічують, аби риби не бились о скло акваріуму та не травмувались. Електроенергію тут ретельно бережуть, споживають ощадливо.
«Йде концентрація уваги на те, щоб вода була певної температури, щоб заміна води виконувалась належним чином, а також обігрів – це найважливіше зараз», — пояснює Олег Маренков.
Наразі акваріум працює як навчальний комплекс ДНУ, для відвідувачів він зачинений.
«Оскільки у зимовий період мало відвідувачів, це через те, що виникли проблеми з електропостачанням, а саме було перерубано кабель електроживлення, який живить наш комплекс, на території острова. Інший функціонує і підтримує життєдіяльність акваріумів», — роз’яснює проректор з наукової роботи ДНУ ім. О. Гончара, кандидат біологічних наук.
Після минулорічного блекауту акваріум отримав допомогу від Чехії – генератор, який може забезпечити подачу електроенергії на 10 днів.
Читайте також: росіяни поцілили дроном-камікадзе по Марганецькій громаді, що на Нікопольщині: є постраждалі