fbpx

Понеділок, 4 Березня, 2024, 20:54:30

weather-icon
˚C

Як кримінальні структури крадуть нерухомість у Дніпрі

29.11.2022, 19:02

Сучасний житловий комплекс у центрі Дніпра кілька років був у полі зору Держбюро розслідувань та інших правоохоронних органів. Більше 10 тисяч квадратних метрів нерухомості вивели з власності українців після ліквідації російського ВТБ-банку. Саме його майно пішло «по рукам» завдяки кримінальній схемі і врешті дісталося власників квартир. Нерухомість, яку придбали звичайні люди, довгий час була під арештом. До нашої редакції звернулися мешканці ЖК «Кіровський», які бояться, що одного дня спецслужби можуть забрати майно у його нинішніх власників. Хто стоїть за схемою та чи є небезпека для людей?

Житловий комплекс «Кіровський» – сучасна багатоповерхівка у центрі Дніпра. В ній розташовані як житлові квартири, так і комерційний комплекс. Орендувати умовну студію-лофт можна від 25 тисяч гривень на місяць. Квартири у забудові «розхапали» як гарячі пиріжки… Окрім 43 особливих.

Якщо навіть ріелтори попереджають, то що коїться у елітному будинку насправді? Адже, як нам стало відомо, у Кіровському, ймовірно, розпродали арештовані судом приміщення. Чому перших два поверхи житлового комплексу та чотири десятки квартир опинилися під арештом, можна зрозуміти, якщо поглянути на історію вилучення будівлі у російського ВТБ-банку.

Коштом російського ВТБ-банку компанія «Венчурні інвестиційні проєкти» будує 23-поверховий ЖК «Кіровський» на вулиці Поля — у центрі міста. Забудовник був місцевий, 311 квартир у новобуді продали дуже швидко.

Однак, у 2018 році НБУ нарешті припиняє діяльність російського ВТБ в Україн. Будівля переходить у власність Фонду гарантування вкладів, разом з непроданими 10 тисячами квадратних метрів нерухомості.

Тим часом, за місяць до цього, 27 листопада, у Дніпрі реєструється КП «Юридична рестрація нерухомості та бізнесу». Засновує і очолює його Іван Семенуха.

Під його керівництвом реєстратор Юрій Гладков 13 грудня 2018 року — за п’ять днів до ліквідації ВТБ-банку — передає нерозпродане майно Кіровського  Олександру Висоцькому.

Чому заздалегідь? Цікаве питання. Як і те, що підставою для перереєстрації стала ухвала Індустріального суду Дніпра, датована 15 січня 2016 року — тобто за три роки до ліквідації банку! А оприлюднили рішення, виходить, через три роки після його ухвалення!

Найпрекрасніше у постанові те, що в ній Дніпропетровськ вже перейменували на Дніпро, хоча відбулося це у травні — через 4 місяці після ухваленого рішення суду.

Суддя Мороз щось знав. Але не так багато, як пан Висоцький. Сам він зі Львова, бенефіціар фірми «Стан Буд Строй Електро», в статутний фонд якої передав отримане завдяки Гладкову майно.

Тимчасова адміністрація ліквідованого ВТБ-банку подала заяву на арешт майна, незаконно відданого Висоцькому. Проте, у цей час «Стан Буд Строй Електро» вже продає нерухомість через Товарну Біржу «Січеславська правова», її колишній директор — Іван Семенуха. Чому це вдається? Бо пан Іван, що тоді очолював вже КП «Юридична реєстрація нерухомості та бізнесу», розбиває нерухомість на 89 окремих об’єктів, вони то не арештовані, якщо роздроблені.

Так частину дробленої нерухомості продають фізособам, а частину компанії «Вірджинія пром», яку придбав Ігор Пащенко, а очолила Олена Золотухіна.

Сам Пащенко стає також бенефеціаром ТОВ «Польбуд», фірми, на яку переписують залишки нерухомості, що числились на «Стан Буд Строй Електро».

Далі «Польбуд» купує корпоративні права на «Вірджинію пром» і залишається власником всієї нерухомості, яку у той час продовжують здавати в оренду та продавати дніпрянам.

Виникає питання: а чи знають власники квартир, що їхні сусіди могли придбати арештоване майно? Біля будинку ми зустріли небайдужих громадян, які врешті представилися адміністратором будівлі і начебто її власником. Були занепокоєні фактом зйомки, викликали поліцію і обіцяли зв’язатися з нами.
Інші жителі будинку про скандал, здається, не чули.
Нам таки вдалося зв’язатися з однією з мешканок дніпровського хмарочоса.

Людмила, мешканка житлового комплексу: «Я, як жителька, купувала квартиру ще від забудовника. Там для мене по будинку все було прозоро. Потім, це був якийсь 2017 рік, як оголосили банк банкротом, там були якісь негаразди, але я далі не знаю».

Нам вдалося зв’язатися з колишім адміністратором будівлі. Він теж не говорить про незаконне привласнення майна.

Василь, колишній адміністратор житлового комплексу: «Майно ВТБ-банку перейшло в фонд, і здійснювалась купівля-продаж. Коли здійснювали купівлю-продаж, то вони приходили до нас із бухгалтером, показали документи, то ми їм подавали чи воду, чи електрику — в залежності від того, що вони починали робити», — «Це вже нові власники, ви маєте на увазі, квартир?» — «Так, а хто там займався, чесно кажучи, я там з 19-го року вже три роки не працюю. Там були свої «нюанси», але то таке».

Які саме нюанси — невідомо. Невже жителі будинку нічого не знають або не хотять показати що знають? Свідки стверджують, що плата за продаж арештованих квартир йшла напряму Емілю Арутюняну, поплічнику «Наріка» Петровського — дніпровського авторитета, з яким пов’язують багато рейдерських схем. Реалізувати схему допоміг Віталій Мархасін — вправний виконавець подібних схем, як стверджують жертви рейдерських захоплень.

Взаємозв’язок можна легко прослідкувати. Як ми вже зазначали, засновник КП «Юридична реєстрація нерухомості та бізнесу»  Іван Семенуха — це колишні директор ТБ «Січеславська Правова», її колишня власниця Юлія Мархасіна, донька Віталія Мархасіна. Сам він досі числиться, як член третейського суду при товарній біржі «Січеславська Правова». Разом з Іваном Семенухою пан Мархасін Володів також ТОВ «Мар’янський ринок», що знову доводить — їх дії узгоджені. Директор «Польбуду», якому дісталась вся нерухомість — Олександр Михлик — теж колишній бенефіціар «Мар’янського ринку» і «Січеславської Правової».
Офіційно остаточним власником «зачарованих» квартир залишилася компанія «Польбуд». Її вигодоотримувач — Ігор Пащенко. Але він стверджує, що не має жодного стосунку до ТОВки, і про ситуацію не знає.
За актуальною інформацією, зараз на 23 поверхах будинку продані всі 258 квартир — разом із арештованими. На це маємо ухвалу Печерського суду Києва про арешт 46 об’єктів у січні 2019-го року.

Незаконне привласнення 10 тисяч квадратних метрів нерухомості, переділ і торгівля ними в інтересах криміналітету — все це несе наслідки в першу чергу для мешканців квартир.

Зокрема, відповідно до витягів з Державного реєстру, АТ «ВТБ БАНК» нібито здійснило відчуження права власності на 46 об`єктів нерухомості (43 квартири та 3 нежитлові приміщення у будинку). Загальна вартість вказаного майна складає: балансова — 105 294 989,87 грн; оціночна — 154 052 100,00 грн.

За наявними у відкритих джерелах документами, досудове розслідування щодо ЖК «Кіровський» продовжували до 17 січня 2022 року.

Однак, Господарський суд Дніпропетровського області ухвалив закриття у провадженні справи за позовом представника ВТБ-банку. Це відбулося за кілька тижнів до повномасштабного вторгнення рф. Майно банку, яке стало державним, перейшовши до Фонду гарантування вкладів, у якийсь момент розпродали за копійки на аукціоні.

Наприклад, 5 тисяч квадратів нерохомості, які реально вартують майже 20 мільйонів гривень — пішли з молотка за… 4 гривні. Дуже вигідно! А головне — це дозволило змінити власника, який представив інтереси ВТБ-банку і нарешті відмовився від позову щодо майна, яким вже сміливо заправляє «Польбуд».

Таким чином держава втратила близько 150 мільйонів гривень, які могли б піти на оборону наших кордонів. Майном на ці кошти всі розпоряджаються на свій розсуд і одночасно, як віртуальною іграшкою. А тим часом у квартирах, що пішли з молотка одному власнику і числяться за іншим юридичним власником — живуть люди. Чи є небезпека для власників квартир і орендаторів житла у ЖК «Кіровський»? Що чекає на них, якщо розслідування поновлять спецслужби?

Яких висновків дійшли слідчі та який статус нерухомість має нині — питаємо у Держбюро розслідувань.

Telegram
Дивіться також
«Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги з футзалу». У Дніпрі 7 команд боролись за першість «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги з футзалу». У Дніпрі 7 команд боролись за першість

10-річний Матвій брав участь у сьогоднішніх змаганнях з футзалу. Його команда  виборола срібло. «Ми готувались декілька тижнів. Хвилювань не було, хотілось скоріше ...

Як вижити під час обстрілів: британці провели тренінг у Марганці Як вижити під час обстрілів: британці провели тренінг у Марганці

Нікопольщина щоденно потерпає від ворожих обстрілів, тому базові навички домедичної підготовки необхідні мешканцям району. До прифронтового Марганця приїхали ...

У Дніпрі провели тренінг з домедичної допомоги для молоді та всіх охочих У Дніпрі провели тренінг з домедичної допомоги для молоді та всіх охочих

Сьогодні, 4 березня, на базі КП “Молодіжний центр Дніпра” ДМР відбувся тренінг з домедичної допомоги для молоді та всіх охочих. Навички домедичної ...

У Дніпрі тривають перевірки укриттів: що показала інспекція на Набережній Перемоги, 5 У Дніпрі тривають перевірки укриттів: що показала інспекція на Набережній Перемоги, 5

На базі департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Дніпровської міської ради є 10 найпростіших укриттів. Сьогодні, 4 березня, черговий ...

4 удари дронами-камікадзе і стільки ж артобстрілів: протягом дня від атак ворога потерпала Нікопольщина 4 удари дронами-камікадзе і стільки ж артобстрілів: протягом дня від атак ворога потерпала Нікопольщина

Ворог атакував Нікополь та Марганецьку громаду. На щастя, через це не постраждали люди. Але є руйнування. Про це повідомили у ДніпроОВА. Пошкоджене приватне ...

Де у Дніпрі немає води та завтра не буде світла: інформація від комунальників Де у Дніпрі немає води та завтра не буде світла: інформація від комунальників

Станом на 18:00 бригада КП «Дніпроводоканал» продовжує аварійні роботи на вул. А.Фабра, 17-А, припинено водопостачання на вул. А.Фабра, 2-16. Подачу води буде ...

Весняне прибирання. У Дніпрі комунальники вичищають міські автошляхи та тротуари від залишків посипальної суміші та бруду Весняне прибирання. У Дніпрі комунальники вичищають міські автошляхи та тротуари від залишків посипальної суміші та бруду

Пані Олена щоранку проходить повз парк ім. Богдана Хмельницького. Йде на роботу. Сьогодні тут працюють комунальники та спецтехніка. Вони прибирають від бруду ...

Понад 1000 топонімів перейменовані на Дніпропетровщині з початку цього року Понад 1000 топонімів перейменовані на Дніпропетровщині з початку цього року

9 громад Дніпропетровської області «зазвучали» на український лад. Про це повідомили у ДніпроОВА. Там перейменували назви вулиць, провулків та проспектів. Деякі ...

Продавали автомати, гранати та набої – у Дніпрі судитимуть торговців зброєю Продавали автомати, гранати та набої – у Дніпрі судитимуть торговців зброєю

У Дніпрі затримали трьох чоловіків, які торгували зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами. Про це повідомили в обласній прокуратурі.  Організатор, ...

Над Дніпровським районом збили ворожу ракету Х-59 Над Дніпровським районом збили ворожу ракету Х-59

Сьогодні, 4 березня, на Дніпропетровщині бійці повітряного командування “Схід” знищили запущену росіянами керовану авіаційну ракету Х-59. Про це повідомляє Повітряне ...