fbpx

Середа, 30 Жовтня, 2024, 02:55:11

weather-icon
˚C

Як кримінальні структури крадуть нерухомість у Дніпрі

29.11.2022, 19:02

Сучасний житловий комплекс у центрі Дніпра кілька років був у полі зору Держбюро розслідувань та інших правоохоронних органів. Більше 10 тисяч квадратних метрів нерухомості вивели з власності українців після ліквідації російського ВТБ-банку. Саме його майно пішло «по рукам» завдяки кримінальній схемі і врешті дісталося власників квартир. Нерухомість, яку придбали звичайні люди, довгий час була під арештом. До нашої редакції звернулися мешканці ЖК «Кіровський», які бояться, що одного дня спецслужби можуть забрати майно у його нинішніх власників. Хто стоїть за схемою та чи є небезпека для людей?

Житловий комплекс «Кіровський» – сучасна багатоповерхівка у центрі Дніпра. В ній розташовані як житлові квартири, так і комерційний комплекс. Орендувати умовну студію-лофт можна від 25 тисяч гривень на місяць. Квартири у забудові «розхапали» як гарячі пиріжки… Окрім 43 особливих.

Якщо навіть ріелтори попереджають, то що коїться у елітному будинку насправді? Адже, як нам стало відомо, у Кіровському, ймовірно, розпродали арештовані судом приміщення. Чому перших два поверхи житлового комплексу та чотири десятки квартир опинилися під арештом, можна зрозуміти, якщо поглянути на історію вилучення будівлі у російського ВТБ-банку.

Коштом російського ВТБ-банку компанія «Венчурні інвестиційні проєкти» будує 23-поверховий ЖК «Кіровський» на вулиці Поля — у центрі міста. Забудовник був місцевий, 311 квартир у новобуді продали дуже швидко.

Однак, у 2018 році НБУ нарешті припиняє діяльність російського ВТБ в Україн. Будівля переходить у власність Фонду гарантування вкладів, разом з непроданими 10 тисячами квадратних метрів нерухомості.

Тим часом, за місяць до цього, 27 листопада, у Дніпрі реєструється КП «Юридична рестрація нерухомості та бізнесу». Засновує і очолює його Іван Семенуха.

Під його керівництвом реєстратор Юрій Гладков 13 грудня 2018 року — за п’ять днів до ліквідації ВТБ-банку — передає нерозпродане майно Кіровського  Олександру Висоцькому.

Чому заздалегідь? Цікаве питання. Як і те, що підставою для перереєстрації стала ухвала Індустріального суду Дніпра, датована 15 січня 2016 року — тобто за три роки до ліквідації банку! А оприлюднили рішення, виходить, через три роки після його ухвалення!

Найпрекрасніше у постанові те, що в ній Дніпропетровськ вже перейменували на Дніпро, хоча відбулося це у травні — через 4 місяці після ухваленого рішення суду.

Суддя Мороз щось знав. Але не так багато, як пан Висоцький. Сам він зі Львова, бенефіціар фірми «Стан Буд Строй Електро», в статутний фонд якої передав отримане завдяки Гладкову майно.

Тимчасова адміністрація ліквідованого ВТБ-банку подала заяву на арешт майна, незаконно відданого Висоцькому. Проте, у цей час «Стан Буд Строй Електро» вже продає нерухомість через Товарну Біржу «Січеславська правова», її колишній директор — Іван Семенуха. Чому це вдається? Бо пан Іван, що тоді очолював вже КП «Юридична реєстрація нерухомості та бізнесу», розбиває нерухомість на 89 окремих об’єктів, вони то не арештовані, якщо роздроблені.

Так частину дробленої нерухомості продають фізособам, а частину компанії «Вірджинія пром», яку придбав Ігор Пащенко, а очолила Олена Золотухіна.

Сам Пащенко стає також бенефеціаром ТОВ «Польбуд», фірми, на яку переписують залишки нерухомості, що числились на «Стан Буд Строй Електро».

Далі «Польбуд» купує корпоративні права на «Вірджинію пром» і залишається власником всієї нерухомості, яку у той час продовжують здавати в оренду та продавати дніпрянам.

Виникає питання: а чи знають власники квартир, що їхні сусіди могли придбати арештоване майно? Біля будинку ми зустріли небайдужих громадян, які врешті представилися адміністратором будівлі і начебто її власником. Були занепокоєні фактом зйомки, викликали поліцію і обіцяли зв’язатися з нами.
Інші жителі будинку про скандал, здається, не чули.
Нам таки вдалося зв’язатися з однією з мешканок дніпровського хмарочоса.

Людмила, мешканка житлового комплексу: «Я, як жителька, купувала квартиру ще від забудовника. Там для мене по будинку все було прозоро. Потім, це був якийсь 2017 рік, як оголосили банк банкротом, там були якісь негаразди, але я далі не знаю».

Нам вдалося зв’язатися з колишім адміністратором будівлі. Він теж не говорить про незаконне привласнення майна.

Василь, колишній адміністратор житлового комплексу: «Майно ВТБ-банку перейшло в фонд, і здійснювалась купівля-продаж. Коли здійснювали купівлю-продаж, то вони приходили до нас із бухгалтером, показали документи, то ми їм подавали чи воду, чи електрику — в залежності від того, що вони починали робити», — «Це вже нові власники, ви маєте на увазі, квартир?» — «Так, а хто там займався, чесно кажучи, я там з 19-го року вже три роки не працюю. Там були свої «нюанси», але то таке».

Які саме нюанси — невідомо. Невже жителі будинку нічого не знають або не хотять показати що знають? Свідки стверджують, що плата за продаж арештованих квартир йшла напряму Емілю Арутюняну, поплічнику «Наріка» Петровського — дніпровського авторитета, з яким пов’язують багато рейдерських схем. Реалізувати схему допоміг Віталій Мархасін — вправний виконавець подібних схем, як стверджують жертви рейдерських захоплень.

Взаємозв’язок можна легко прослідкувати. Як ми вже зазначали, засновник КП «Юридична реєстрація нерухомості та бізнесу»  Іван Семенуха — це колишні директор ТБ «Січеславська Правова», її колишня власниця Юлія Мархасіна, донька Віталія Мархасіна. Сам він досі числиться, як член третейського суду при товарній біржі «Січеславська Правова». Разом з Іваном Семенухою пан Мархасін Володів також ТОВ «Мар’янський ринок», що знову доводить — їх дії узгоджені. Директор «Польбуду», якому дісталась вся нерухомість — Олександр Михлик — теж колишній бенефіціар «Мар’янського ринку» і «Січеславської Правової».
Офіційно остаточним власником «зачарованих» квартир залишилася компанія «Польбуд». Її вигодоотримувач — Ігор Пащенко. Але він стверджує, що не має жодного стосунку до ТОВки, і про ситуацію не знає.
За актуальною інформацією, зараз на 23 поверхах будинку продані всі 258 квартир — разом із арештованими. На це маємо ухвалу Печерського суду Києва про арешт 46 об’єктів у січні 2019-го року.

Незаконне привласнення 10 тисяч квадратних метрів нерухомості, переділ і торгівля ними в інтересах криміналітету — все це несе наслідки в першу чергу для мешканців квартир.

Зокрема, відповідно до витягів з Державного реєстру, АТ «ВТБ БАНК» нібито здійснило відчуження права власності на 46 об`єктів нерухомості (43 квартири та 3 нежитлові приміщення у будинку). Загальна вартість вказаного майна складає: балансова — 105 294 989,87 грн; оціночна — 154 052 100,00 грн.

За наявними у відкритих джерелах документами, досудове розслідування щодо ЖК «Кіровський» продовжували до 17 січня 2022 року.

Однак, Господарський суд Дніпропетровського області ухвалив закриття у провадженні справи за позовом представника ВТБ-банку. Це відбулося за кілька тижнів до повномасштабного вторгнення рф. Майно банку, яке стало державним, перейшовши до Фонду гарантування вкладів, у якийсь момент розпродали за копійки на аукціоні.

Наприклад, 5 тисяч квадратів нерохомості, які реально вартують майже 20 мільйонів гривень — пішли з молотка за… 4 гривні. Дуже вигідно! А головне — це дозволило змінити власника, який представив інтереси ВТБ-банку і нарешті відмовився від позову щодо майна, яким вже сміливо заправляє «Польбуд».

Таким чином держава втратила близько 150 мільйонів гривень, які могли б піти на оборону наших кордонів. Майном на ці кошти всі розпоряджаються на свій розсуд і одночасно, як віртуальною іграшкою. А тим часом у квартирах, що пішли з молотка одному власнику і числяться за іншим юридичним власником — живуть люди. Чи є небезпека для власників квартир і орендаторів житла у ЖК «Кіровський»? Що чекає на них, якщо розслідування поновлять спецслужби?

Яких висновків дійшли слідчі та який статус нерухомість має нині — питаємо у Держбюро розслідувань.

Telegram
Дивіться також
На автівку з пораненими полювали FPV-дрони На автівку з пораненими полювали FPV-дрони

До війни у нього була спокійна робота, але на позиціях під Вугледаром все змінилось. Військовослужбовець 128-ї бригади ТрО Павло рік рятував поранених. Після того, ...

Норвегія збільшує військову допомогу Україні Норвегія збільшує військову допомогу Україні

У Рейк’явіку Президент України Володимир Зеленський зустрівся з Прем’єр-міністром Норвегії Йонасом Гаром Стере. Головна тема зустрічі – підтримка України на полі ...

Скандал зі мною — це частина дій проти Дніпра, — Дитятковська прокоментувала конфлікт з активісткою Скандал зі мною — це частина дій проти Дніпра, — Дитятковська прокоментувала конфлікт з активісткою

Громадський резонанс у Дніпрі: депутатка міськради Євгенія Дитятковська потрапила в епіцентр конфлікту з представницею руху “Гроші на ЗСУ”. Які ...

Обстріли Нікопольщини: понад 20 атак російської армії протягом дня Обстріли Нікопольщини: понад 20 атак російської армії протягом дня

Протягом дня російська армія понад 20 разів била по Нікопольщині – БпЛА та артилерією. Потерпали сам Нікополь, Марганецька, Мирівська, Червоногригорівська, ...

У Дніпрі вирішують масштабну проблему підтоплень на Набережній Перемоги У Дніпрі вирішують масштабну проблему підтоплень на Набережній Перемоги

Дніпро продовжує робити максимум, аби захистити місто від підтоплень після рясних злив. Нині триває ремонт колектора зливової каналізації на Набережній Перемоги біля ...

Змити свої страхи водою: пільгова реабілітація для дітей-ВПО в Дніпрі Змити свої страхи водою: пільгова реабілітація для дітей-ВПО в Дніпрі

Вода може стати терапевтом та навчити дитину не тільки плавати, а й справлятися зі стресом. Про це розповідає відома спортивна родина Гапонових-Желтякових, яка ...

Дніпро отримав ще 5 комфортних автобусів з Мілана. Їх використовуватимуть для шкільних перевезень Дніпро отримав ще 5 комфортних автобусів з Мілана. Їх використовуватимуть для шкільних перевезень

Дніпро отримав від Мілана фінальну частину партії автобусів. Постачання громадського транспорту з італійського міста є результатом особистих домовленостей мерів ...

Більше ніж 300 порушень за 2024 рік. У Дніпрі нагадали про необхідність дотримуватися законів України про декомунізацію та функціонування державної мови Більше ніж 300 порушень за 2024 рік. У Дніпрі нагадали про необхідність дотримуватися законів України про декомунізацію та функціонування державної мови

У Дніпрі системно борються з підприємцями, які не дотримуються законів України про функціонування державної мови, декомунізацію та деколонізацію. Йдеться про закони ...

Від цвяхів до стосів дронів: яку допомогу військові очікували від Дніпра Від цвяхів до стосів дронів: яку допомогу військові очікували від Дніпра

У свій час основою 128 бригади, яка будувалася з нуля, стали саме дніпряни та мешканці Дніпропетровщини. В інтерв’ю пресофіцер окремої бригади територіальної ...

Дніпро разом із благодійним фондом передав чергову партію РЕБів для Сил оборони Дніпро разом із благодійним фондом передав чергову партію РЕБів для Сил оборони

Дніпро продовжує невпинно та систематично підтримувати наших захисників. Місто постійно співпрацює з Силами оборони, щоб втілювати у реальність всі їхні запити. ...