Як генератори рятують у ситуації з опаленням у Дніпрі
У Дніпрі для забезпечення безперебійної роботи систем опалення на об’єктах КП «Теплоенерго» встановлено 193 дизельні генератори. Вони за критичних ситуацій допомагають підтримувати тиск теплоносія, запобігати розмерзанню мереж та забезпечувати подачу води на верхні поверхи багатоповерхівок.
«Генератори – це запасний варіант на випадок аварійних ситуацій. Вони не призначені для постійного живлення, адже робота такого обладнання потребує значних витрат на пальне. Однак у критичних умовах вони дають змогу підтримувати теплопостачання, що особливо важливо для соціальних об’єктів та житлових будинків», — каже помічниця директора КП «Теплоенерго» Дніпровської міськради Дар’я Богданюк.
Одна з котелень, що опалює гуртожиток та навчальний заклад, уже вдруге за опалювальний сезон залишалася без електропостачання через пориви мереж, підпорядкованих приватній енергетичній компанії. Із 2 по 10 січня КП «Теплоенерго» було змушене використовувати дизельний генератор потужністю 35 кВт.
«Щоночі генератор працював по 12-14 годин, залежно від температури повітря. У середньому добові витрати пального становили 60-70 літрів. Це додаткове навантаження на підприємство, але без генератора котельня просто не змогла б функціонувати», — розповідає начальник теплової дільниці № 2 КП «Теплоенерго» Сергій Агруч.
Ще одна котельня забезпечує теплом 15 житлових будинків, лікарню та дитячий садок. Тут встановлений генератор потужністю 200 кВт. Це дозволяє підтримувати роботу котельного обладнання під час непередбачуваних ситуацій.
«Це одна з найважливіших котелень для міста. Завдяки резервному живленню ми можемо гарантувати стабільне теплопостачання для житлового фонду та соціальної сфери», — додає Сергій Агруч.
Альтернативні джерела живлення є критично важливими для безперебійної роботи систем теплопостачання міста. Однак вони не можуть повністю замінити основне електроживлення. Тому КП «Теплоенерго» закликає споживачів відповідально використовувати енергію, щоб уникнути надмірного навантаження на резервні системи, та своєчасно оплачувати послугу, щоб підприємство могло працювати ефективно.
Читайте також: Шпажистки з Дніпра здобули «бронзу» на юніорському чемпіонаті України