Як безкоштовно отримати реабілітацію: пояснення від НСЗУ
Через бойові дії українці мають високий ризик отримати серйозні ураження, внаслідок яких потребуватимуть не тільки лікування, а й реабілітації. У НСЗУ пояснюють, як її отримати.
Підставою для безоплатної реабілітації є направлення, яке виписує лікар, з яким укладена декларація, або лікуючий лікар. Також пацієнта можуть перевести на реабілітацію з іншого закладу або клінічного підрозділу закладу охорони здоров’я.
Послуги реабілітації можуть надаватись як амбулаторно, так і стаціонарно.
У переліки послуг з медичної реабілітації включена допомога на всіх етапах надання допомоги:
- Проведення первинного обстеження мультидисциплінарною реабілітаційною командою за міжнародними стандартами.
- Постановка діагнозу та складання індивідуального плану лікування. План лікування має містити конкретні, вимірюванні та визначені в часі мету та завдання.
- Реабілітація, моніторинг стану пацієнта, контроль за виконанням плану реабілітації, оцінювання та коригування плану реабілітації відповідно до прогресу.
- Проведення лабораторних та інструментальних досліджень: розгорнутий клінічний аналіз крові; біохімічний та інші аналізи крові, загальний аналіз сечі, інші аналізи відповідно до потреб пацієнта безпосередньо в закладі.
- Консультації відповідних фахівців – наприклад, невропатолога та ЛОРа в разі реабілітації при ураженнях нервової системи та інших.
- Оцінювання болю та своєчасне знеболення ненаркотичними препаратами на всіх етапах надання допомоги.
- Психологічний супровід пацієнтів, що отримали травмування, у тому числі – внаслідок участі в воєнних діях.
- Навчання рідних догляду за пацієнтом.
- В разі надання допомоги в стаціонарі – харчування, цілодобовий медсестринський догляд.
Адресу найближчого закладу, який уклав договір з НСЗУ на відповідну послугу, можна дізнатись в контакт-центрі НСЗУ за номером 16-77.
Читайте також: ТЕЦ, ОСББ та інші виробники тепла отримуватимуть газ за фіксованою ціною, — Прем’єр-міністр