Гуртожиток у Дніпрі нарешті перейде в комунальну власність!
Що робити, коли ваш будинок ніхто не обслуговує, а гроші збирають невідомі особи без жодних квитанцій? У Дніпрі, на вул. Любарського, 9 мешканці гуртожитку потерпають від беззаконня і жахливих умов. Наша знімальна група побувала на місці та стала свідком скандалу за участі поліції.
Мешканці гуртожитку роками живуть без офіційних договорів і квитанцій. З них щомісяця збирають тисячі гривень готівкою, а умови проживання стають все гіршими.
Міська рада Дніпра ще з 2016 року намагається повернути гуртожиток у власність громади. Після тривалих судових процесів, у квітні 2023 суд ухвалив рішення про передачу будівлі до комунальної власності.
Гуртожиток на провулку Любарського, 9 – центр соціальних проблем та правової невизначеності. Мешканці, серед яких є студенти і навіть сім’ї з дітьми, роками не мають жодних юридичних підстав для проживання у своїх кімнатах, адже з 2014 року балансоутримувач — ПрАТ «МОСТОБУД» — фактично став банкрутом. Мешканці опинилися, без офіційних договорів на оренду, без квитанцій, а гроші за проживання збирають невідомі особи готівкою, заносячи суми в звичайний дитячий зошит.
«Ні квитанцій ніяких, ні договорів на проживання, нічого людям не дають. Збирають суми немалі, тобто з кімнати близько 3,5 тисяч гривень, в залежності від того, яка кількість людей живе в цій кімнаті. Скільки сплачуються за комуналку, ми також не знаємо», – розповідає дніпрянка Дар’я Дубровина.
Жителі скаржаться на погані умови проживання: гуртожиток знаходиться в жахливому стані, стіни облуплені, води на верхніх поверхах немає, а світло зникає щодня. З цією проблемою стикнулась пані Алла ми намагалися зайти до неї додому, втім двері, які щойно були відчиненими – зачинені.
Ситуація загострилась ще й з приходом невідомого чоловіка, який сумнівався, що ми маємо право знімати всередині гуртожитку та викликав поліцію. За 10 хвилин правоохоронці приїхали за адресою та почалась тривала розмова.
Лише із супроводом поліцейського ми змогли пройти до кімнати пані Алли та побачити жахливі умови її життя.
«Дивіться, у мене немає світла, я хочу нормального життя, нормальних умов, щоб мене ніхто не обзивав, шоб на мене ніхто не кидався, не казали, що мене треба вбити чи ще шось зі мною зробити, мене «зустрічали» машинами два рази, я ходжу з острахом», – каже дніпрянка Алла Кушнікова.
«Ми хочемо перейти до Дніпровської міської ради, укласти з Дніпровською міською радою договори, щоб почувати себе людьми нарешті», – пояснює дніпрянка Дар’я Дубровина.
«Наразі Дніпровська міська рада вчиняє дії для відповідної державної реєстрації, що в подальшому надасть змогу мешканцям гуртожитку приватизувати займані ними квартири відповідно до норм чинного законодавства», – головний спеціаліст департаменту правового забезпечення ДМР Олександр Костюченко.
У вересні 2024 року Північний апеляційний господарський суд підтвердив законність цього рішення. Процедура передачі будівлі триває.
Читайте також: Бої на Дніпропетровщині, треба готуватись до масованого удару!