Гігієна ротової порожнини: як правильно обрати щітку для чищення зубів
Овальні, мануальні чи звукові? У магазинах і аптеках широкий вибір незамінних атрибутів сучасної людини – зубних щіток. Втім, користувачі часто плутаються. Ба більше, забувають про основні правила користування.
«Все, що я роблю – це тільки тримаю, вона сама все робить!»
Ніна Соколовська користується електричною зубною щіткою вже 8 місяців. Дівчина порадилася з подругою і стверджує: електрична набагато краще за звичайну.
Ніна Соколовська, дніпрянка: «Вона мені коштувала 800 гривень. У неї такі швидкі точкові рухи по зубах. Чистить, ніби легкий ультразвук, тому краще видаляє залишки їжі».
Електричні щітки давно завоювали світові ринки. У магазинах широкий вибір.
Інна, менеджер з продажу електричних щіток: «Насадки є на будь-який смак і колір, для будь-яких потреб людини — відбілювання, видалення нальоту, для здоров’я ясен, а також для чутливих зубів з м’якою щитиною».
Та якою б не була щітка, потрібна консультація стоматологів. Медики радять обирати мануальну, механічну, ультразвукову чи звукову — залежно від стану здоров’я.
Яна, лікарка-стоматологиня: «Ультразвукова щітка не може використовуватись пацієнтом, у якого була операція в порожнині рота, у яких є онкологія порожнини рота, запальні процеси порожнини рота та вініри або великі пломби».
Богдан, у якого є одна велика пломба, користується звичайною щіткою. Проста мануальна також дозволяє тримати зуби у задовільному стані.
Електрична чи мануальна — не так важливо, пояснює стоматологиня. Головне — правильно користуватися нею і двічі на рік обстежуватись.
Яна, лікарка-стоматологиня: «Електричною щіткою не можна пошкодити емаль, тим паче, що в цих шітках є датчик тиску. Не маєте тиснути на зубну щітку, щоб не було пошкодження твердих тканин зубів. Якщо використовуєте мануальну щітку, усі рухи мають бути вимітаючими».
Перша зубна щітка згадується істориками у 15 столітті. В Китаї — це була паличка зі щетиною тварин. А в арабських країнах в давнину використовували місвак — гілку або коріння дерева арак.
Першу ж електричну щітку зробили у 1939 році.
Сьогодні міцні зуби — це не тільки здоров’я, а й імідж. За білосніжну усмішку люди здатні викласти тисячі доларів. Та модель плюс сайз Тетяна Горбатко стверджує: потрібно небагато.
Тетяна Горбатко, модель плюс сайз: «Турбуюсь не тільки про гарний вигляд, одяг, чисту шкіру, мейкап. Жодних секретів немає, просто ретельно чищу зуби».
Найрозповсюдженіше захворювання зубів — карієс, говорять лікарі. Він виникає в тому числі через неправильний догляд за зубами. Через ці та інші захворювання лише в одній клініці Дніпра минулоріч видалили понад 21 тисячу зубів.
Марта, керівниця стоматологічної поліклініки: «На рік 90-100 тисяч пацієнтів проходять лікування в нашому закладі. У місті Дніпро є комплексна програма «Здоров’я населення». Згідно неї нам виділяють кошти для підготовки для протезування учасників бойових дій і АТО».
Тож правильний догляд за зубами — це комплекс заходів, а не лише дорога щітка. Хоча модний нині аксесуар — це справжній девайс, який керується навіть за допомогою смартфону. У комплекті — кейс для заряджання, модний чохол і навіть стакан для ополіскування. Вартість такого екземпляру сягає 14 тисяч гривень.
Читайте також: Генератори, реанімобілі, медикаменти, спецавтівки: історія співпраці Дніпра з містом-побратимом Кельном