Гаражний кооператив «Янтар» у Дніпрі потрапив під демонтаж
Черговий демонтаж металевих гаражів провели у Дніпрі. Цього разу представники комунального підприємства «Управління контролю за благоустроєм міста» працювали на вулиці Підгороднянській – на території гаражного кооперативу. Демонтували металеві конструкції, які, за словами інспекторів, не були оформлені належним чином. Однак, дехто з членів гаражного кооперативу «Янтар», разом із його головою, не згодні з законністю демонтажу конструкцій. На чиєму боці правда?
Іскри летять – робота кипить. Співробітники «Управління контролю за благоустроєм міста» демонтують одразу декілька металевих гаражів на території дніпровського кооперативу «Янтар» по вулиці Підгороднянській.
Андрій Ворошило, механік комунального підприємства «Управління контролю за благоустроєм міста» Дніпровської міськради: «Згідно рішення виконкому Дніпровської міської ради №1161 від 19.11.21 року. І згідно рішення №1336 від 15.12.21 року. Власники цих гаражів проігнорували приписи, які були розташовані на металевих гаражах, і не заключали договори».
Особисті речі та транспортні засоби, які розташовувалися всередині металевих конструкцій, інспектори залишають на місці, аби власники мали змогу зберегти своє майно. Проте, дехто з членів гаражного кооперативу вважає демонтаж несанкціонованим.
«Так, товарищи! Ну вот, видите – это место, выделенное Кандаурову Николаю Николаевичу. Гараж у него номер 36. В классификации «Благоустрою» он под другим номером числится. Человек получил выделенную землю под установку гаража в 91-м году».
Голова гаражного кооперативу, Володимир Січкаренко, розповідає про рішення райвиконкому. Згідно з ним, на думку чоловіка, гаражі мають право тут стояти, а їхні власники не повинні сплачувати додаткові кошти в місцевий бюджет.
Володимир Січкаренко, голова гаражного кооперативу «Янтар»: «Снесли сегодня незаконно, я считаю. Совершенно! Никаких оснований нет. Я уже пришел, показал документы, на основании каких было выделено место этому человеку под установку гаража».
Однак, зі слів юристів управління, підстави для демонтажу все ж є. Тетяна Кулик пояснює: комунальному підприємству надали два рішення АНД-райвиконкому початку 90-х років. Перше – про надання дозволу на тимчасове розміщення відкритої автостоянки обслуговуючому кооперативу «Мотор». Друге рішення – про створення гаражного кооперативу «Янтар», яким було затверджено Статут.
Тетяна Кулик, юристка комунального підприємства «Управління контролю за благоустроєм міста» Дніпровської міськради: “Ці два рішення однозначно не є рішеннями про виділення земельної ділянки і про дозвіл розташування на ній металевих гаражів.
Комунальним підприємством неодноразово оформлялися приписи і розміщалися на цих гаражах. Також неодноразово надавались письмові відповіді на запити з поясненням того, що земельна ділянка не виділялась. На сьогоднішній день земельна ділянка не оформлена ні за ким».
Членом кооперативу Олександр Батраков став з 1991 року. Чоловік розповідає: коли вперше побачив припис про необхідність нового оформлення власної металевої конструкції, одразу вирушив до управління.
Олександр Батраков, власник гаражу в кооперативі «Янтар»: «Мы нашли решение исполкома о том, что эта земля официально выделена исполкомом под наш гаражный кооператив. Конкретно решение по моему гаражу: мы нашли витяг о том, что эта земля занята не самозахватом, а есть официальное выделение. Я туда принес и меня освободили от уплаты ежемесячной вот этой, как незаконно занятой земли. И после этого я не плачу эти взносы».
У список демонтажу потрапив і гараж Віктора Столпакова. Однак чоловік запевняє: придбав конструкцію лише у грудні 2021-го. Минулий власник з іншої області, а про приписи та необхідність якогось оформлення чує вперше.
Віктор Столпаков, член гаражного кооперативу «Янтар»: «Я стал членом этого гаражного кооператива. И то, что мой гараж под снос, я этого ни сном, ни духом, ничего не знал. Слухи были, ходили, что с «Благоустроем» что-то заключать нужно. Где-то на гаражи там расклеивали, что нужно куда-то подъехать. На моем гараже этого не было, этой бумажки. Я даже не знал что с этим делать».
З огляду на ситуацію, “Управління контролю за благоустроєм” пішло назустріч власникам гаражів.
Андрій Ворошило, механік комунального підприємства «Управління контролю за благоустроєм міста» Дніпровської міськради: «Якщо він надасть документи, згідно з якими він придбав цей гараж, ми ці документи обробимо, перевіримо, і дана металева споруда може залишитися. Власник заключить договір і буде користуватися металевим гаражем».
Такий демонтаж незаконних конструкцій “Управління контролю за благоустроєм” проводить три-чотири рази на тиждень. Власникам же радять вчасно реагувати на приписи.