Фортеця передової та плацдарм для контрнаступу: як українські оборонці тримають Вугледар
Вугледар – невеличке місто в Донецькій області, яке стало ще однією фортецею на шляху російської навали. Тут панельні будинки наче виросли в полі та стали муром для гарнізону міста.
Вугледар набагато менший за Бахмут, але його стратегічне значення від цього не стає менш важливим. По-перше, росіянам він потрібен для заходу в тил наших позицій у Мар’їнці та Авдіївці. Ці міста вже не один місяць тримають оборону, і наші воїни героїчно відбивають атаки окупанта. По-друге, ворог намагається оборонити залізничне сполучення між Маріуполем, Волновахою та Донецьком – у такому випадку це спростить логістику. По-третє, Вугледар є чудовим плацдармом для українського контрнаступу на Маріуполь або Новоазовськ.
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2023/03/photo_2023-03-06_13-42-18-1200x675.jpg)
Атакуючи протягом трьох тижнів, ворог намагався діяти методом штурмових груп ПВК “Вагнер”, але за активної підтримки бронетехніки. Завдяки безперервній роботі БпЛА, розрахункам ПТРК та точній артилерії в комплексі з мінними загородженнями Збройними силами України знищено вщент 155-ту гвардійську бригаду морської піхоти рф. Ворог утратив понад 130 танків, БМП та БТРів. Командування росії було вимушене робити ротацію підрозділів. Але це не завадило міністерству оборони країни-агресорки 24 лютого організувати показове нагородження вцілілих російських солдатів за бої на околицях Вугледара.
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2023/03/photo_2023-03-06_13-42-33-1200x675.jpg)
Стратегічно важливими для противника є південно-східні околиці міста, так звані дачі. Там він накопичує резерви і будинок за будинком штурмує приватний сектор.
Щось схоже відбувалось у Бахмуті в листопаді та на початку грудня, але тут ситуація на нашу користь. Під Вугледаром немає такої кількості промислових приміщень, як під Бахмутом, де ворог влаштував і стабілізаційний пункт, і навіть тримав танки для обстрілу Сил оборони.
Тут вони, як таргани, сидять у вцілілих підвалах будинків, що ускладнює накопичення штурмових груп, а бронетехніка вимушена рухатися відкритою місцевістю.
Зараз у Вугледарі українські бійці виконують своє основне завдання — тримають фронт та не дають росіянам обійти місто з флангів.
Читайте також: У Дніпрі ремонтують постраждалі від вибуху на “Перемозі” будинки
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2023/03/photo_2023-03-06_13-42-48-1200x675.jpg)