Філатов про візит до Кельна: «Спільна позиція демократичного світу — це потужна зброя проти зла»
Мер Дніпра Борис Філатов, який на запрошення німецької сторони відвідав місто Кельн з офіційним візитом, підбив підсумки робочої поїздки. Він зауважив, що під час особистих зустрічей з тамтешніми посадовцями основну увагу було приділено питанням інвестицій, повоєнного відновлення і фінансування спільних проєктів. А ще — обміну технологіями та досвідом, який дніпровські фахівці опанували за понад рік протистояння викликам російського терору.
«Німецькі фахівці взяли з мене слово — після Української Перемоги привезти до них всіх наших славетних рятувальників, енергетиків, комунальників, поліцейських, фахівців критичної інфраструктури та життєзабезпечення. Бо подолання наслідків руйнувань і реалії блекаутів неможливо повністю прорахувати жодними (навіть надсучасними) протоколами німецьких чи будь-яких інших європейських служб», — зазначив Філатов.
Як відомо, раніше Кельн як місто-побратим передав Дніпру чималий обсяг допомоги. Йдеться про близько 300 генераторів, гуманітарні та медичні вантажі, автобуси, машини «швидкої» та амуніцію для рятувальників.
Пані мер Кельна Генрієтта Рекер наголосила: «Війна росії проти людства, свободи та самовизначення не вдасться. Кельн підтримає Дніпро — зараз і в довгостроковій перспективі під час відновлення».
Водночас, говорячи про важливість офіційних зустрічей наживо, мер Філатов підкреслив, що саме це дозволяє створювати персональні контакти на рівні міст — заради блага всієї країни.
«Ефективну дипломатію будує особиста участь. На всіх рівнях. І за різних обставин. (…) Для Німеччини підтримка України — це внесок у мирне майбутнє. Так само, як і відмова від отруйних пропагандистських патернів росії», — підсумував Філатов.
Він також додав, що єднання зусиль влади на всіх рівнях дає результат, який вражає, а в розвитку міжмуніципального партнерства з містами інших країн важливими є не лише робота керівництва держави та дипломатії, а й незламність військових і всього українського народу.
Читайте також: Після війни на Дніпро чекає бурхливий розвиток, – Корбан.
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2023/03/3989153e-741d-4759-a2ea-a5470cc3aae2.jpeg)
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2023/03/2928843c-e39d-4503-82f5-c003c564b335-506x675.jpeg)
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2023/03/9d990004-46b6-43da-a9bf-3401c1a99564.jpeg)
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2023/03/8a5683e4-5067-4774-ad3e-577cf6539bd8-900x675.jpeg)