Евакуація через пошкодження Хмельницької АЕС: у ДСНС спростували фейк
ДСНС попереджає про фейкові повідомлення. Українцям розсилають смс про ураження Хмельницької АЕС внаслідок ворожого авіаудару. У цьому повідомленні йдеться про план евакуації мешканців. А вкінці – підозрілі посилання!
“Обережно, кібершахраї” Українці почали отримувати повідомлення нібито від ДСНС щодо плану евакуації з підозрілими посиланнями! Надзвичайники відразу заявили про фейк!
Це вже не вперше українцям надходить такі повідомлення. Більшість вже навчилися розрізняти фейк від правди.
“Вони приходять періодично, може раз на місяць або два”.
“Намагаюся перевіряти інформацію з кількох джерел. Щоб уникнути взаємовиключення інформації, перевіряю головні джерела”.
“Дивлюся на спам, перевіряю, чи це спам чи ні”.
“Ну, не завжди. Тому що багато попереджень, що вони можуть бути шахрайськими. Тому не завжди довіряю. Я більше офіційним телеграм-каналам довіряю та ЗМІ”, – кажуть дніпряни.
Фейки – це елементи інформаційної війни. Головна мета дезінформації – це розкол та конфлікти в суспільстві. Під час повномасштабної війни це важливо розуміти, додають експерти.
“Якщо ви бачите, що це фейк, у жодному разі не розповсюджуйте його, інакше можуть виникнути проблеми з правоохоронними органами”, – зазначив завідувач кафедри кібербезпеки Університету митної справи та фінансів Дмитро Прокопович-Ткаченко.
І у жодному разі не переходьте за невідомими посиланнями. Вони можуть містити шкідливі програми для збору персональної інформації.
Читайте також: В управлінні стратегічних розслідувань поліції Дніпропетровщини — новий керівник