Дитячі лікарні Дніпра працюють у звичному режимі
Більше тисячі дітей переселенців отримали медичну допомогу в Дніпрі. З якими проблемами звертаються до лікарів?
Слухають дихання, заміряють зріст та зважують. Чотиримісячна Ганнуся разом з мамою вперше з початку війни на прийомі у лікаря. Її родина була змушена тікати з Маріуполя.
Дар’я, переселенка з Маріуполя: “Після того, як ми вибралися з нашого міста, були певні проблеми з дітьми. Ми пропустили декілька планових обстежень у зв’язку з бойовими діями, також реабілітаційній моменти були пропущені. Але у цій поліклініці нам вдалося наздогнати, і зараз у нас все іде по плану. Нам надають послуги тут дуже гарно, всі лікарі кваліфіковані. Дуже чисто, охайно, нам подобається”.
Лікарі надали медичну допомогу вже більше тисячі переселенцям. До такої кількості пацієнтів були готові. Ольга каже, на день до її кабінету приходять більше 10 дітей з батьками.
Ольга, дитяча лікарка: “Ми займаємося тим, що моніторимо стан здоров’я, і наше завдання – як найшвидше знайти відхилення у здоров’ї, і якнайшвидше відкоригувати ці відхилення. Це відхилення у розвитку, це дефіцитні стани, це захворювання дітей. І зараз ми маємо дітей із дефіцитними станами, і с тими захворюваннями, які були раніше. Різні стани зараз у дітей”.
Працює лікарня в умовах воєнного стану в штатному режимі. Великої черги у коридорах немає. Медики намагаються якнайшвидше надати допомогу. Також збільшилася кількість пацієнтів у невролога. Батьки скаржаться на психологічний стан дітей.
Тетяна, лікарка-невролог: “50% дітей зараз приходять з психологічними проблемами. Якщо раніше було 10-20%, то зараз це 50. Це те, що називається психосоматика. В них болять голови, вони погано себе відчувають, в них якісь скарги, але в основі лежить все ж таки психічна система”.
Такі проблеми, каже лікарка, пов’язані з війною. Сирени, вибухи та інформація про бойові дії лякають дітей та впливають на їхню психіку.
Олена, переселенка із Запорізької області: “Знаю Тетяну Олександрівну з самого дитинства, вона мене ще лікувала. А як появилися дітки, ми навіть з Запорізької області приїжджали сюди до неї. Як сказала Тетяна Олександрівна, дуже багато телефону та телевізору, діти настільки зараз у гаджетах сидять… Тому навіть навчання в школі, а воно ж дає все-таки, він психує та нервує”.
Всього до лікарні з початку вторгнення росії в Україну звернулося близько восьми тисяч пацієнтів. Медичні працівники працюють з 8-ї до 16-ї години, також пацієнти можуть звернутися до колл-центру лікарні.