Досвід 2014-го став у нагоді Дніпру та області на початку війни
В етері телеканалу ДніпроTV голова Громадської ради при міській раді Дніпра Геннадій Корбан розповів як досвід подій, пережитих у 2014 році, допоміг Дніпру та області на початку повномасштабної війни у 2022 році.
– Наше місто вже було форпостом України – починаючи з 2014-го року. Як став у нагоді цей досвід у 2022-му році?
– Я думаю, що саме він і став у нагоді, тому що зі зміною влади у багатьох нових керівників у багатьох областях взагалі не було досвіду війни, вони взагалі не розуміли, що це таке. Відповідно, вони не брали у цьому участі у чотирнадцятому році. Це так звані «нові особи», які прийшли до влади, і які, очевидно, думали про інші речі – про Велике будівництво чи про щось таке. Але точно не думали про війну. Тому і були розгублені багато хто. І на Харківщині це було видно, це було видно по діях влади Херсонської області, Запорізької області тощо.
Тому що взагалі-то люди були не готові, керівники цих областей були не готові, чого не скажеш про нашу область. Тут таки була організація. Я пам’ятаю навіть, що у цьому плані було чітко регламентовано дії Тероборони, чітко регламентовано дії поліції, Нацгвардії. Ніхто ні з ким не перетинався – не було так званого «дружнього вогню». Який був в інших областях та де загинули абсолютно невинні люди. Випадково тому, що не розуміли, хто де був тоді в перші дні. Ніхто не розумів, які війська рухаються, куди рухаються, свої, не свої, чужі, не чужі. Весь час говорили, що висаджується десант. І так далі, і так далі.
Тому, звичайно, була якась плутанина. Але ми зуміли це подолати і подолали це краще за інших. У нас не було жертв від «дружньої стрілянини». На відміну від Києва, на відміну від Харкова, на відміну від інших областей, де такі випадки були, на жаль, треба визнати, через недосвідченість насамперед керівників, через те, що вони не змогли побудувати штаби оборони через те, що вони не змогли чітко регламентувати дії всіх служб – поліції, Нацгвардії, Тероборони, спецслужб обласних тощо.
Тому весь наш попередній досвід став у нагоді і все це зіграло свою роль. Ми зробили все, щоб мешканців Дніпра, мешканців області максимально захистити від усіх цих ризиків, які були у перші дні війни. Від усієї біди, яка нас наздогнала. Ми огороджували як могли, щоб люди змогли впоратися зі своєю панікою, зі своїми страхами в перші дні, в перші місяці війни.
Читайте також: Переселенець з Бердянська відкрив студію спортивно-бальних танців у Дніпрі.