До яких бригад “Гвардії наступу” можуть долучитися добровольці
Міністерство внутрішніх справ України розпочало формування штурмових бригад «Гвардія наступу», частиною яких можуть стати добровольці.
Коротко познайомимо вас з бойовими подвигами підрозділів, до яких вже можна долучатися.
Бригади Національної гвардії України
«Буревій»: Бригада утилізації російських військових
З 24 лютого 2022 року особовий склад військової частини виконує завдання в складі угрупування сил оборони міста Києва, охороняючи важливі державні об’єкти та інфраструктуру. Її бійців залучали до оборонних дій у містах Сєвєродонецьк і Лисичанськ Луганщини. Натепер вона виконує завдання в місті Бахмут Донецької області.
Гасло бригади «І ця буря йде на ворогів, вступай і наступай!».
«Червона Калина»: червоне полум’я наступу
З перших днів повномасштабного вторгнення рф підрозділи військової частини зайняли визначені позиції з оборони столиці України й не допустили спроби прориву противника до Києва, розбили колону російських військ біля селища Бузова. З червня 2022-го підрозділи полку у складі зведеної батальйонної групи в ОТУ «Північ» оперативно-стратегічного угрупування військ «Хортиця» брали участь у бойових діях у Сєвєродонецьку, Лисичанську та Білогорівці на Луганщині, Спірному та Верхньокам’янському Донецької області Бригадне гасло: «Ворог тліє, де калина червоніє!».
«Кара-Даг»: піднімемо прапор над Кримом
З моменту повномасштабного вторгнення росії воїни бригади приступили до виконання бойових завдань. Вони обороняли Мелітополь, Молочанськ, Токмак, Кам’янське, Малу Токмачку і змогли зупинити наступ переважаючих сил ворога на напрямках Василівка – Запоріжжя та Токмак – Оріхів.
Завдяки застосуванню сучасних методів ведення бою особовим складом бригади, підтверджено знищення шести ворожих повітряних суден (чотири літаки СУ-25, два гелікоптера К-52), двох БПЛА і ракети, а також бронетехніки й живої сили противника.
«Рубіж»: повертаємо законні рубежі держави
24 лютого 2022 року ротна тактична група бригади першою прийняла бій з російськими спецпризначенцями в районі аеропорту «Антонов» (Гостомель), що відіграло важливу роль в обороні столиці. Що не дозволило окупантам розгорнути основні сили в безпосередній близькості до Києва. Тоді вдалося знищити п’ять і пошкодити один гелікоптер ворога, та знищити до роти особового складу противника. Потім ця група відзначилася у боях у районі Ірпеня, Гути Межигірської та Мощуна, завдавши відчутних втрат окупанту. Бійці брали участь у боях за Рубіжне, стійко захищали Сєвєродонецьк. Підрозділ знищив понад 300 одиниць бронетехніки рф, зокрема САУ «Тюльпан», ліквідовано понад 1 тис загарбників та поранено біля 1,3 тис.
«Спартан»: об нас ламається ворог
Воїни цієї військової частини дали гідну відсіч спробам противника прорватися до Харкова, брали участь у звільненні Малої Рогані, Циркунів і Кутузівки у взаємодії з підрозділами ЗСУ. Наразі вони мужньо боронять Харківську й частину Луганської областей, утримують позиції в районі Торецька на Донеччині.
Під час боїв бригадою знищено значну кількість живої сили й військової техніки агресора, зокрема 4 танки на об’їзній дорозі під Харковом – у перший день оборони та літак СУ-25. Також ліквідовано до двох рот росіян, знищено два ворожі танки, 8 БМП, дві установки ЗУ-23-2, 22 одиниці автотехніки і РСЗВ.
«Азов»: незламні, нескорені, неспинні
Легендарний підрозділ, який під час російського вторгнення в Україну став осередком оборони міста Маріуполь і надалі героїчно утримував комбінат «Азовсталь». «Азовці» звільняли Маріуполь у червні 2014-го, брали участь в боях під Іловайськом. Потім вони обороняли Маріуполь, здійснювали наступ на Широкине у лютому 2015 року. «Азов» відомий і тим, що ефективно виконував завдання в районі проведення АТО, а згодом і в межах операції Об’єднаних сил. Зокрема, силами підрозділу проведено успішну Павлопіль-Широкінську операцію у 2015-му, виконано низку успішних бойових завдань у районі Світлодарської дуги.
Бригада Національної поліції України
«Лють»: перетвори свою лють на зброю
Об’єднана штурмова бригада «Лють» – це воєнізований підрозділ поліції нового зразка. Її бійці – вольові й вмотивовані воїни, готові захищати Україну і нищити ворога на всіх фронтах. Її основні завдання – проведення штурмових дій, знешкодження ДРГ і незаконних збройних формувань ворога, аеророзвідка, виявлення позицій та знищення противника.
Полки спеціального призначення «Сафарі» та «Цунамі», батальйон патрульної служби поліції особливого призначення «Луганськ-1 імені Героя України Сергія Губанова» – підрозділи поліції, яких об’єднала «Лють». Це – бійці, які виконували бойові завдання на Київщині, Запорізькому, Харківському, Херсонському і Донецькому напрямках. Буча, Ірпінь, Херсон, Лисичанськ, Сєвєродонецьк, Ямпіль і Бахмут – міста, що загартували бойовий дух кожного нашого воїна.
У арсеналі «Люті» – бронетехніка, артилерійське, зенітне, протитанкове та снайперське озброєння.
Бригада Державної прикордонної служби України
«Сталевий Кордон»: сталевою стіною стоїмо за наш кордон
15-й мобільний прикордонний загін створений як підрозділ нового зразка. Його структура, система управління і навчання побудовані з урахуванням викликів, які стоять перед Україною.
Основу бригади заклали підрозділи Держприкордонслужби, що виконували завдання в районі бойових дій на сході України і мужньо протистояли російським агресорам. У її рядах – воїни, які першими зустріли ворога на кордоні, боронили «Азовсталь», тримали лінію оборони на Лиманському і Бахмутському напрямках, захищали наш держрубіж.
Для виконання завдань мобільний прикордонний загін на озброєнні має протитанкові й артилерійські розрахунки, групи аеророзвідки і розрахунки ПЗРК. Його завдання – посилити оборону і захист держави, укріпити кордон України. Бригадне гасло: «Перші на кордоні, перші в наступі».
Запис – онлайн на сайті.
Або у ЦНАПах. У Дніпрі – за адресами:
- вул. Марії Кюрі, 5;
- пр. Слобожанський, 31Д.
Більше інформації – за телефоном: 080 010 00 20.
Читайте також: За минулу добу двічі надходило повідомлення про замінування СБУ у Дніпрі: спеціалісти оглянули будівлю