Дніпровський режисер-мультиплікатор поділився з дніпрянами творчими секретами
Мультик від метра! Найтитулованіший український режисер Микита Лиськов зустрівся зі студентами мистецько-художнього коледжу культури. Автор відомої короткометражки «Кохання» розповів про свої роки навчання, поділився секретами створення фільмів без слів та показав, як виглядає смерть путіна.
Цей жартівник в окулярах — Микита Лиськов, режисер анімаційних фільмів, автор титулованої стрічки «Кохання». Власний майстерклас для молодих дизайнерів та художників почав зі спогадів про свої студентські роки.
«Сподіваюся, надихну учнів зробити щось своє. Може, вони теж щось таке намалюють, надішлють мені, що можна зараз робити під час війни художнику, як можна реагувати на події», – розповідає він.
Головна робота 2022 року — фільм про смерть путіна. Режисер говорить, у ньому він виклав всю свою лють та емоції стосовно війни.
«Перші місяці війни у мене був такий проєкт, він називається «путлєр капут». Я малював смерть путіна просто для себе, щоб вилити якось цю лють. Це така терапевтична роль була, так якось мені треба було відреагувати. Я відчув, що іншим людям це теж потрібно», – каже Лиськов.
До українського режисера приєдналися його друзі-художники, і не тільки вони. Врешті вийшов 10-хвилинний фільм про останні секунди диктатора, який і був продемонстрований студентам.
Олександра Пилипенко, студентка: «Потрібно, щоб була поставлена рука, потрібно знати академічний малюнок, володіти анатомією. І це складно — промальовувати кадр за кадром. Це довго, монотонно, але це цікаво, як на мене».
Відомий далеко за межами України, Микита Лиськов залишається жити в Дніпрі. Мріє, аби його рідне місто стало столицею анімації. У Дніпровському фаховому коледжі вже відреагували на таке бажання.
Інна Рудкевич, директорка Dnipro Art College: «Сьогодні зустріч зі студентами, щоб вони зрозуміли, як їм орієнтуватися на ринку праці. Бо ця ніша дуже актуальна сьогодні. І багато з них у подальшому хочуть займатися анімацією у вишах, а ми плануємо навчати цій спеціальності вже з 9 класу. І Микита зголосився бути нашим викладачем».
Григорій Гельфер, голова благодійного фонду «Культурна столиця»: «Потрібні такі зустрічі, щоб молодь розуміла, що можна робити кіно. І я вважаю, що Микита Лиськов — дуже такий гарний зразок того, як це можна робити».
Як зробити персонажа емоційним, яку літературу почитати та де краще вчать анімації — безліч питань, на які відповів режисер. І наостанок розповів, як би виглядала анімація про зустріч зі студентами.
Микита Лиськов, режисер анімаційного кіно: «Я б намалював таке величезне серце, і моя любов до коледжу. Я дуже люблю це місце, де багато чому навчився. Це прям школа життя була».
Читайте також: Артисти театру з Дніпропетровщини вирушили в тур на підтримку України