Дніпровські надзвичайники нагадали, як діяти в разі повітряної тривоги у ТРЦ
“Увага! Повітряна тривога”. Цей сигнал у відносно мирних містах люди стали частенько ігнорувати. Ходять під час сирен торговельними центрами, крамницями, сидять у кав’ярнях, і не поспішають переходити до укриттів. Дніпровські надзвичайники вирішили вкотре нагадати відвідувачам та працівникам торговельних центрів, як слід діяти в разі загрози ракетного удару.
«У місті оголошено сигнал повітряної тривоги. Просимо вас зберігати спокій».
Повітряна тривога навчальна, втім, всі йдуть до найближчого укриття, в цьому торговельному центрі — це паркінг. Такі тренування для працівників та відвідувачів надзвичайники проводять щодня. Люди повинні знати, як зберегти своє життя у разі небезпеки.
Сергій Старастенко, заступник начальника дніпровського районного управління ГУ ДСНС: «Люди в основному реагують нормально, тому що всі розуміють, що на сьогоднішній день у нас йде в країні війна, можливість і небезпека ракетних обстрілів щоденно зростає, тому намагаємося як найпростіше людям пояснити, що дані заходи проводяться з метою захистити їх життя та здоров’я».
Ангеліна з Настею працюють у тутешній кав’ярні, стверджують, під час кожної повітряної тривоги йдуть до укриття. Після ракетного удару по кременчуцькому торговельно-розважальному центру дівчата помітили: в Дніпрі відвідувачі стали більш дисциплінованими та відповідальними.
Анастасія, працівниця кофейні: «Слышим сигнал тревоги, в ТРЦ нам сообщают об этом, мы просим выйти всех людей, закрываем кофейню и спускаемся».
Ангеліна, працівниця кофейні: «После случая в Кременчуге стали больше слушаться и выходить отсюда. Если раньше не все выходили, то сейчас уже более ответственно к этому относятся».
Спеціалісти ДСНС продовжили інформування населення і після закінчення тривоги, коли всі повернулися на робочі місця.
– Підкажіть, будь ласка, ви зачиняєтесь?
– Так, звісно, зачиняємось.
– А як відвідувачі реагують?
– Дехто залишається, але ми їх інформуємо про те, що об’явили тривогу і треба вийти з ТЦ. Всі з розумінням ставляться і на конфлікт ніхто не йде.
Ольга Петренко, провідна інспекторка відділу запобігання надзвичайним ситуаціям дніпровського районного управління ГУ ДСНС: «На жаль, загроза обстрілів нікуди не зникла. Тому, почувши сигнал “Тривога”, потрібно не панікувати, не гаяти часу, слухати всі вказівки адміністрації та прямувати до укриття. В кожному торговельному центрі при вході знаходиться табличка із зазначенням, де знаходиться це місце і яким чином ми туди можемо пройти».
Кожен торговельний центр повинен мати укриття для своїх працівників та відвідувачів. Також в обов’язки адміністрації входить терміново сповістити всіх людей про загрозу та чітко роз’яснити шлях до сховища.
Руслан Мороз, начальник інспекції з питань благоустрою Дніпровської міськради: «Якщо ТЦ або магазин не має такого укриття, то знаходитися у такому місці небезпечно і немає жодного сенсу. Але керівництво ТЦ не має такого права виганяти відвідувачів. Це буде протирічити громадянським правам та свободам громадян України”.
Втім, міська влада та рятувальники радять не нехтувати сигналами про тривогу, адже відповідальність за життя громадянина – тільки в його руках.