Дніпропетровська область витратила майже півмільйона за два місяці на утилізіцію COVID-відходів

Відповідно до профільного законодавства, медичні відходи належать до небезпечних: їх не можна просто вивезти на полігон і захоронити разом зі звичайними побутовими, адже вони містять небезпечні хімічні речовини й мікроорганізми, що становлять епідеміологічну загрозу. Медичні відходи категорії B — а це шприци, засоби індивідуального захисту, пробірки і т.і. — обов’язково потрібно знезаражувати, а потім віддавати на безпечне спалювання підприємствам, які мають на це відповідну ліцензію. Такі відходи знищують при високих температурах у спеціальних печах. Процес утилізації є затратним та непростим.
Протягом останніх двох місяців на утилізацію медичних відходів, пов’язаних із пандемією коронавірусу, у Дніпропетровській області витратили 422,7 мільйона гривень, передає Дніпроград.
Найдешевшою на Дніпропетровщині стала утилізація медвідходів Нікопольської міської лікарні №4 – знищення скляної тари коштувало 6 грн за кілограм, а клінічних відходів (голок, шприців, бинтів і тд) – 27 грн за кілограм. Найдорожче за утилізацію відходів заплатила Дніпропетровська багатопрофільна клінічна лікарня з надання психіатричної допомоги – 55 гривень за один кілограм віходів.