Дніпро приєднався до Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності
Дніпро разом з усією країною писав Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Його у 2 000 році започаткувала команда «Українського радіо» до Дня української писемності та мови.
«Уже втретє радіодиктант відбувається в умовах повномасштабного вторгнення рф. Тож з міркувань безпеки його знову писали в укритті Придніпровської державної академії будівництва та архітектури. На «іспиті» було близько сотні людей — молодь, учасники УТВ та усі охочі мешканці міста», — уточнив Сергій Луденський, виконувач обов’язків директора департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Дніпровської міськради.
«Учасникам також роздавали спеціальні аркуші та ручки, які вони могли забрати на згадку про цей день. Дуже приємно, що долучилось багацько охочих, щороку їх усе більше», — додала Еліна Косолапова, керівниця проєкту, менеджерка Центру молодіжних рішень.
Людмила Соя вже удруге долучилась до Радіодиктанту національної єдності–2024.
«Не хвилювалась, диктор Павло Вишебаба дуже добре читав текст. Уже беру участь у подібному заході не вперше. Торік теж писала, проте не відправила на перевірку до столиці, не вірила у свої сили. Цьогоріч планую це зробити, бо вважаю, що написала добре, адже цілий рік готувалась. Українську вивчаю в УТВ. Наша викладачка — неймовірна!» — поділилася пані Людмила.
Приклад для своїх студентів – викладачка української мови в УТВ Карина Коденчук.
«Десятий рік поспіль пишу ці радіодиктанти. Сьогодні є учасники, які долучаються до нас вже шостий рік поспіль. Хтось — уперше. Цей захід більше не про граматику, а національне єднання. На заняттях ми проходимо й біографії наших українських письменників. Буквально нещодавно розповідала про Миколу Бажана як представника української інтелігенції, який уник розстрілів і фізичної розправи. Але його творчість критикувала тодішня влада та за ним довгий час стежили каральні органи. Ділюся, що українська може зникнути тоді, коли нею перестануть спілкуватися. Тому ми активно продукуємо практичний рівень української серед учасників УТВ», — підкреслила Карина Коденчук.
Приєдналась до написання і проректорка з навчально-виховної роботи та гуманітарної політики Українського державного університету науки й технологій Галина Євсєєва:
«Ми з викладачами та студентами від самого початку (2000 року, – ред.) доєднуємось до радіодиктанту. Ця акція об’єднує українців разом по всьому світу, і це дуже важливо, ба більше, нині, під час повномасштабного вторгнення. Вважаю, що написала добре, бо маю філологічну освіту».
Цьогоріч текст диктанту називався «Магія голосу». Написала його відома українська письменниця Оксана Забужко. Читав український поет та військовий Павло Вишебаба.
Також до написання Радіодиктанту долучилися і представники обладміністрації.
«Мова – це скарб нашої незламної нації. Щиро бажаю її берегти, розвивати, популяризувати. Впевнена, що написання такого щорічного диктанту залишиться нашою суто українською гарною традицією. Сьогодні любов до солов’їної об’єднала співвітчизників по всій країні, по різних куточках світу, різних континентах», – зазначила заступник начальника Дніпропетровської ОВА Ірина Грицай.
Читайте також: Підприємців Дніпропетровщини запрошують на другу онлайн-зустріч учасників платформи «Діалог влади та бізнесу»