Дніпро продовжує запасатися генераторами — енергосистема поки що незбалансована, — Геннадій Корбан
— І звернемося конкретно до реалій Дніпра. Нині у місті стабільно є світло, навіть увімкнули зовнішнє освітлення. Так, уперше за довгий час енергосистема країни з нульовим дефіцитом, уже закликають не економити, у Раді пропонують відновити експорт. Але у швидкості подачі світла споживачам, відновлення роботи електротранспорту Дніпро виглядає явно краще за багато великих міст. Як вдалося досягти цього? Де тут роль центральної влади, енергокомпаній, влади міста?
«Зрозуміємо, за рахунок чого це сталося. Справді, дефіцит електроенергії у системі було усунуто за рахунок запуску реакторів, що знаходяться на Західній Україні. Це Рівненська, це Південноукраїнська АЕС. Було запущено реактори, які стояли на ремонті. На ремонт їх ставили, бо є певний план-графік ремонтів, і в цей період розраховували на генерацію, яка йтиме з Енергодара, із Запорізької АЕС.
На жаль, ми розуміємо, що Запорізька АЕС була захоплена, і, звісно, хтось вчасно не подумав про те, що треба скоріше провести планові ремонти реакторів, перезавантаження палива на тих станціях, що залишилися. Можливо, не було б такого дефіциту електроенергії, який був до 1 січня 2023 року.
Але сталося те, що сталося, тому, звісно, згодилися всі ці генератори, ці, будемо так говорити, зусилля для того, щоб утримувати енергосистему і всередині міст, і всередині областей. Тому з 1 січня дійсно було запущено додаткові потужності атомних електростанцій на Західній Україні, плюс із 1 січня пішов імпорт електроенергії з-за кордону, і, відповідно, система збалансувалася, потужності побільшало і, звісно, ліміти збільшили.
Тому було запущено електротранспорт та всі інші інфраструктурні об’єкти, які мають забезпечуватись електроенергією вчасно.
Ми виглядаємо краще, тому що, я ще раз кажу, ми готувалися до цього процесу ще з весни минулого року, і тому заздалегідь купували генератори і купуємо їх зараз, і купуватимемо далі.
Люди повинні розуміти — навіть якщо, наприклад, так станеться, що війна закінчиться завтра чи найближчим часом, енергосистему доведеться ще довго балансувати для того, щоб налагодити те, що було до війни.
Система розбалансована, багато аварій, багато обладнання показало себе вже давно непридатним, яке слід замінити.
Тому це триватиме ще якийсь час, не рік, а може навіть і не два, щоб збалансувати енергосистему.
Тому ми робимо все це для того, щоб тримати баланс у системі, щоб не допускати великих аварій в енергосистемі, тому що від енергосистеми залежить водопостачання, від енергосистеми залежить теплопостачання, від цього залежить все наше життя.
Тому вживаємо подальших зусиль, робимо все, що залежить від міської влади для того, щоб забезпечити місто всім необхідним», — розповів керівник Штабу оборони Дніпра Геннадій Корбан в етері телеканалу ДніпроTV.