Дніпро — перше місто в Україні, в якому працює надсучасний маніпулятор Bobcat TR60 для ліквідації аварійних дерев
У Дніпрі планово обстежують дерева, видаляють сухі насадження. Для виконання робіт, окрім звичайної техніки, залучено й найсучаснішу — високопродуктивний телескопічний маніпулятор Bobcat TR60 для видалення великогабаритних аварійних дерев. Це перший такий автомобіль в Україні.
Серед головних переваг цієї машини — можливість видаляти великі дерева без залучення додаткової техніки та альпіністів. Завдяки цьому комунальники витрачають значно менше часу на такі роботи, а сам процес став безпечнішим.
«Представники комунальних служб інших міст України були дуже вражені цією машиною, тому звертаються до нас за консультаціями перед її придбанням. Таких машин в Україні лише три, проте саме в Дніпрі вона з’явилася першою. Ми пишаємося тим, що наше місто впроваджує сучасну техніку і що наш досвід є прикладом для інших», — зазначив директор департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради Олексій Самілик. Сьогодні, 2 квітня, він черговий по місту.
Завдяки цій сучасній техніці можна видаляти дерева будь-якої висоти без залучення вишок, кранів тощо. Процес значно пришвидшився, і тепер неважливо, чи є поруч лінії електропередач. Наприклад, якщо раніше на видалення великого дерева потрібно було 5–6 годин, то зараз — лише 45 хвилин. Спиляні гілки опускаються плавно, тоді як раніше могли падати з висоти на асфальт, спричиняючи пошкодження. Тепер цей процес максимально швидкий і безпечний.
Видалені дерева та обрізане гілля одразу перероблюють на сучасній потужній дробарці. Після завершення робіт територію ретельно прибирають.
«Видаляти дерева ми можемо протягом усього року залежно від погоди, а от омолоджувати чи обрізати — тільки в осінньо-зимовий період, а також на початку весни, поки не розпустилися бруньки. Якщо виконувати ці роботи під час вегетації рослин, можна їм зашкодити. Аварійні та фаутні дерева необхідно видаляти, бо вони становлять небезпеку для містян та їхнього майна. Те саме стосується сухих аварійних гілок на здорових деревах. Треба розуміти, що такі роботи спрямовані на безпеку та комфорт містян», — пояснив керівник проєктно-виробничого відділу КП «Міськзеленбуд» Дніпровської міськради Сергій Овчаренко.
З початку 2025 року КП «Міськзеленбуд» разом із підрядними організаціями вже видалили понад 1153 аварійні та фаутні дерева, обрізали, омолодили та розкряжували ще 3017 дерев, а також викорчували 825 пнів.
З питань омолодження, обрізання чи видалення дерев можна звертатися на цілодобову Єдину гарячу лінію для звернень громадян за номерами: (056)732 12 12, (095) 732 12 12, (096) 732 12 12, (073) 732 12 12.
Також черговий перевірив модульне залізобетонне укриття на вул. Робочій, біля будинку № 146. Кожне таке укриття щоденно прибирають комунальні служби. Біотуалет обслуговують через день, а двічі на тиждень миють. За необхідності всередині приміщення здійснюють дератизацію та санітарну обробку всіх поверхонь для усунення неприємного запаху.
«Укриття має сліди відновлення після дій вандалів, проте загалом у задовільному стані та є безпечним місцем для дніпрян у разі тривоги», — зазначив Олексій Самілик.
Довідка: у Дніпрі з жовтня 2022 року коштом міського бюджету почали встановлювати залізобетонні захисні укриття, які допомагають убезпечитися від вибухової хвилі та уламків. По місту розміщені укриття кількох типів, які трохи відрізняються зовнішнім виглядом, але виконують однакову функцію. Їх встановлюють як на зупинках громадського транспорту, так і в місцях великого скупчення людей (парки, сквери, бульвари). Місця розташування визначають спільно з Головним архітектурним управлінням.
У Дніпрі встановлено 175 укриттів, з них 86 — на позиціях військових.
Читайте також: #Дніпро_квітучий: діти, батьки та педагоги об’єдналися заради краси та висадили дві тисячі тюльпанів


