ДНІПРО. Без світла по 15 годин! Коли це закінчиться?
Відключення світла по 7 годин поспіль при спеці +38 підняли невдоволення людей до пікової точки. Енергетики наголошують, що система дуже пошкоджена російськими обстрілами. Втім, це не зупиняє масові обурення у соцмережах, петиції та навіть мітинги. Що найбільше злить людей та які прогнози експертів?
Дніпрянин Роман каже, що світло вдома майже не застає. За графіками ДТЕК його будинок припадає на третю групу. Втім, інколи світла немає понад вісім годин поспіль.
“Я не можу ніяк свої плани побудувати, я не знаю на що мені розраховувати. Ти дивишся і по графіку мені показує, що повинно бути світло, що в мене немає ніякої аварійної ситуації. Ти дивишься по графіку і не розумієш”.
Від тривалих відключень страждає і Марина. У неї маленька дитина. Каже, спуститися з нею із 16 поверху – нереально.
“Навіть під час вимкнень я не можу вийти на вулицю бо не працює ліфт, коляскою по ступеньках я спуститись не можу. Покупати дитину я також не можу, бо немає води в будинку. Все псується, бо в холодильнику нема світла”.
Містян турбують не стільки відключення, скільки їх тривалість та не рівномірність. Нестабільність графіків в ДТЕК пояснюють нестабільністю енергосистеми.
“Навантаження при включенні будинку дуже велике, тому що всі вмикають все, що можна, щоб встигнути зробити все, що можливо. Тому горить обладнання, виходять з ладу кабельні лінії”, – пояснює генеральний директор ДТЕК Дніпровські електромережі Андрій Терещук.
Дніпропетровщина – лідер зі скарг щодо не справедливого розподілу електроенергії. У Держенергонагляді пообіцяли провести перевірку застосування графіків.
“Ми уважно відстежуємо потік звернень громадян щодо несправедливого розподілу. І вже бачимо декілька областей, де, вочевидь, найближчим часом відбудеться поглиблена перевірка. За результатами буде видано відповідні приписи про усунення порушень з рекомендаціями щодо подальшого їх уникнення”, – повідомляє голова Держенергонагляду Руслан Слободян.
Втім, експерти вважають, що такі перевірки не змінять ситуацію.
“Як на мене, ця перевірка взагалі ні до чого не приведе, тому що нерівномірність відключення, вона в першу чергу відштовхується від того, яку інформацію надає Укренерго. Друге це свавілля обленерго, які взагалі не виконують, які відключають того, кого вони захочуть”, – стверджує голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко.
Не вірить експерт і у зменшення кількості відключень найближчим часом. Руйнування генерації, піковий рівень споживання в літній період та капітальний ремонт декількох блоків атомних станцій дуже впливають на можливості української енергосистеми: “Ближче до вересня, в серпні, вийдуть ще декілька блоків з ремонту і це приведе до того, що, можливо, навіть в вересні та жовтні ми взагалі проживемо без відключень. Але це буде короткостроково все ж таки, на зиму нас чекають повноцінні відключення”.
Та люди вже не витримують по 14-15 годин без світла та часті порушення графіків і починають активно діяти. Мешканці Дніпра створили петицію проти нерівномірного відключення електроенергії. Та люди вже не витримують по 14-15 годин без світла та часті порушення графіків і починають активно діяти. Мешканці Дніпра створили петицію проти нерівномірного відключення електроенергії. Вона набрала вже майже 8 тисяч підписів. А у Кам’янскому люди вийшли на мітинги під будівлею ДТЕКу.
Читайте також: Одразу троє: у Дніпрі жінка народила трійню і стала мамою шістьох у 30 років