Для дніпрян “золотого віку” влаштували оздоровчий квест
Відновити здоров’я, покращити настрій та взяти участь у розвагах на свіжому повітрі. Таку можливість мають відпочивальники табору “Золотий вік”. Цьогоріч для них приготували оздоровчу квест-мандрівку “Подорож стежинами здоров’я”.
“Любое приятное, красивое путешествие, оно начинается с чего? С разминки мозгов”.
Спочатку запитання на кмітливість, а потім – виконання завдання. Так у таборі “Золотий вік” розпочинають подорож на природу.
Іван Павленко, координатор-інструктор табору “Золотий вік”: “Ці люди більше всього бачили, і їм ціквіше отрмати нові емоції, їм цікавіше прийняти участь, їм більш бажано отримувати ту турботу, яку до них ми проявляємо. І для них це є набагато більше того, що у них було до цього”.
Шлях лісом до озера пролягає через завдання на логіку, творчі здібності та фізичні вправи. У такий спосіб новоприбулих учасників знайомлять із околицями.
“Раз, два, три, закончили. Немножечко сбросили напряжение с ручек, встряхнули их”.
На кожній ділянці потрібно виконати нову вправу, наприклад, заспівати. А ще – правильно відповісти на запитання, аби врешті отримати помаранчеву скриньку із частиною пазлу.
Раїса Антонівна, відпочивальниця табору “Золотий вік”: “Я приехала одна, без подруг. Я познакомилась тут с женщинами, очень рада, очень приятные, хорошие люди. Я такая всю жизнь, на позитиве. Я везде, где только что у них. Очень мне нравится, я такое люблю”.
Так завдання за завданням учасники збирають необхідну кількість пазлів, аби відгадати зашифроване фінальне слово. Тим часом тренери у такий спосіб намагаються поліпшити настрій відвідувачам, аби ті забули про свої буденні проблеми на час відпочинку.
Станіслав Єрмілов, координатор проекту табору “Золотий вік”: “Наша основна задача – щоб усі наші відпочиваючі приїжджали здорові, активні. Ми завжди за активність. І щоб коли вони від’їжджають все- таки від нас, щоб вони такими і залишалися. І поверталися до нас. Ми будемо дуже-дуже їх чекати”.
Організатори говорять: квест-мандрівку “Подорож стежинами здоров’я” вигадали такою, щоб вона була і фізично навантаженою, і пізнавальною з точки зору знань про власне здоров’я.
Анна Кириченко, режисерка-постановниця проєкту табору “Золотий вік”: “Реалії сьогодення, на жаль, показали, особливо в період Ковід 19, що самі вразливі є люди поважного віку. Тому основною задачею нашого проекту є підвищити активність їхнього дозвілля. Такі квести в нас традиційні, ми проводимо їх майже щотижня. Ми спонукаємо наших відпочиваючих до активного та здорового способу життя”.
Врешті учасники квесту приходять до фінальної точки екскурсії – місцевої родзинки – озера, яке розлилося посеред соснового лісу.
Надія Коротка, відпочивальниця табору “Золотий вік”: “Я одна в квартире, муж работает. Я одна просидела полтора месяца. Просто слёзы выступают. А тут вдруг люди, природа. Просто спасибо большое! Слава Богу, что я сюда приехала, ура!”
Біля озера учасники квесту збирають пазли у слово. Організатори говорять: у закладі переможених не буває. Тому всі, хто мужньо дійшов до озера, отримують подарунковий сертифікат на лекцію з основ здоров’я.