Департамент еколгічної політики продовжує боротьбу з алергенними рослинами
Цього року Департамент продовжує роботу щодо боротьби з алергенними рослинами та їх впливом на людину. Сьогодні черговий по місту Ярослав Крисько, заступник директора, начальник управління охорони навколишнього середовища департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради проінспектував роботи з ліквідації амброзії агрохімічним методом за адресою вулиця Бориса Кротова, 19
До початку робіт кожна локація буде проінспектована на предмет доцільності проведення таких заходів. У першу чергу до списку обробки увійдуть місця загального користування, навчальні та дошкільні заклади, лікарні. Визначений перелік локацій буде сформований на підставі також звернень мешканців. Три роки тому проводилися подібні заходи у місті. Під час обстеження в цьому році помічено, що на локаціях, де проводилися заходи по ліквідації амброзії, вдалося зменшити присутність амброзії до 85-90% в деяких локаціях, у деяких місцях з вогнищ перетворилося лише на поодиночні сходи.
Препарат, який буде використовуватися під час знищення амброзії на території міста – контактного типу, природній. Це прозора рідина, без запаху. Він не діє негативно на людину, на тварин, на екосистему в цілому. Саме тому він дозволений для використання у населенних пунктах. Аналогічних препаратів на сьогоднішній день немає зареєстрованих в Україні. Більшість препаратів, які використовуються в сільському господарстві не можна використовувати в населених пунктах, тому що вони токсичні і можуть нанести шкідливий вплив на ґрунт, на екосистему.
«Для того, щоб перевірити якість дії препарату, необхідно від 5 до 15 днів, вже буде видно сам результат дії. Рослина має бути зволожена повністю від верхівки до кінцівки. Великі рослини в траві обробляти треба обережно, щоб зайва кількість препарату не попадала на інші різнотрав’я. Хоча в цьому плані препарат, на відміну від інших, він не зашкоджує різну трав’ю, тому знищується фактично одна рослина, трава відновлюється», – пояснив Руслан Масненький, експерт з ліквідації карантинних ростовин у населених пунктах.
«Наразі ми знаходимося на локації у Шевченківському районі міста, де відповідно була надана заявка щодо наявності великої кількості амброзії полинолистої. У місті на цей рік у нас заплановано проведення обробки саме агрохімічним методом близько 14 гектарів. Загалом, загальна кількість обробки рослин, що підлягає на території міста, це близько 90 гектарів. Але потрібно не забувати про обов’язок не лише органу місцевого самоврядування на боротьбу з амброзією, а й боротьбу самих мешканців, підприємств. Тобто, в першу чергу, це ліквідація бур’яну на прилеглих територіях. У випадку фіксування таких фактів будуть складатися протоколи за порушення правил благоустрою території міста. Це адміністративна відповідальність», – наголосив черговий.
Читайте також: Спортивна пригода під назвою «Всеукраїнські шкільні ліги пліч-о-пліч» завершилась