Денний центр соціально-психологічної допомоги: хто може її отримати та куди звертатися у Дніпрі
У Дніпрі відкрили денний центр та кризову кімнату для постраждалих від насильства. Про те, чим займається центр та хто має право туди звернутися, говорили у програмі «Твій вечір» на каналі ДніпроTV.
«Денний центр – це спеціалізована служба, яка надає екстрену допомогу особам, які постраждали від домашнього насильства. Туди можуть звернутися всі постраждалі – як жінки, так і чоловіки, або жінки з дітьми. Вони зможуть отримати психологічну підтримку. Спочатку вони звертаються, потім фахівцем соціальної роботи здійснюється акт оцінки потреб саме цієї жінки, з’ясовується що їй необхідно. Можливо, їй необхідна підтримка психолога або фахівця соціальної роботи. Можливо, юридична допомога. Для того, щоб надати цю допомогу проводиться всебічна робота всіма спеціалістами, які працюють в денному центрі», – повідомила директорка міського центру соціальних служб Анастасія Тищенко.
Кризова кімната розташована за окремою адресою. «Кімната створена для того, якщо необхідно екстрене вилучення жінки з дитиною, або без дитини. Для того, щоб жінка могла не пересікатися з кривдником. Можливо, в цей час з кривдником будуть працювати органи поліції, а в цей час жінка може бути розміщена у кризовій кімнаті. Там можна перебувати до 10 діб», – розповіла Анастасія Тищенко.
Якщо жінці необхідна більш комплексна допомога, то при міській раді є спеціальний комунальний заклад. Там можна вирішити питання довготривалого перебування.
«Коли в січні місяці 2020 року центр почав приймати жінок з дітьми, які постраждали від домашнього насильства, то це п’ятеро мам і 14 дітей. Наразі я не можу сказати, що тих, хто потребує допомоги стало менше. Центр впродовж 2021 року прийняв 20 жінок і 36 дітей”, – повідомила директорка комунального закладу соціального захисту «Центр соціальної підтримки сімей та дітей «Мамино щастя» Марина Земенкова.
Це пов’язано з тим, що жінки більш почали говорити про насильство. «Суспільство почало говорити про це відкрито. Це і соціальна реклама, і створення таких кейсів, як наш центр. Тобто, є така тенденція – не замовчувати насилля, в тому числі, і домашнє насилля, бо від цього не так страждає жінка, як страждають діти, які з нею», – розповіла центру соціальної підтримки сімей та дітей.
Ті, хто зіткнувся з насильством, можуть звернутися за допомогою до:
– мобільної бригади, що надає консультації з соціальних та юридичних питань. Тел. (056)785-73-60;
– чергового адміністратору міського центру підтримки дітей та сімей «Мамине щастя», відділення для жінок з дітьми. Тел. (099)520-79-18;
– чергового адміністратору міського центру підтримки дітей та сімей «Мамине щастя», відділення для жінок без дітей. Тел. (099)520-79-34.