Чи зможуть рекрутингові центри замінити ТЦК?
Мобілізація по-новому. У рекрутингових центрах, які поступово відкриватимуться по всій країні, є можливість самостійно обрати місце в армії. Там пропонують різні вакансії – від кухарів, водіїв, ремонтників техніки до бухгалтерів. Чи зможе рекрутинг витіснити ТЦК?
Ефективна модель залучення громадян на військову службу.
Центри рекрутингу пропонують різні вакансії, вони не мають стосунку до структур ТЦК і в них не вручають повістки.
“Ми тільки пропонуємо вакансії, щоб людина до нас прийшла на якусь, наприклад, конкретну посаду, якусь конкретну частину, а ми змогли їй це запропонувати. І потім ми її ведемо до моменту заключення контракту. Тобто супроводжуємо людину на усіх етапах її попаданнях до лав нашої армії”, – пояснює заступниця начальника відділу ЦНАП Юлія Лєднєва.
Після вибору бажаної посади людина матиме співбесіду із рекрутером та представниками обраної військової частини.
Щойно кандидатуру погодять, чоловік чи жінка підуть до ТЦК з пакетом документів для подальшого оформлення. Потім – проходження необхідних процедур та медичний огляд. У нещодавно відкритому в Дніпрі центру рекрутингу є чимало вакансій, і не тільки бойових.
“Вакансії є різні: є медики, кулеметники, кухари, оператори БПЛА, напрямок логістики. Вакансії абсолютно різні, тобто якщо людина бажає, то ми, я вважаю, зможемо їй допомогти обрати саме те, що вона шукає”, – каже Лєднєва.
Основна ідея рекрутингу — все добровільно. Людина може відмовитися від служби до моменту підписання контракту.
Експерти кажуть, станом на сьогодні процес ще не завершений, бо не проголосований законопроект про мобілізацію. Саме в ньому рекрутинг прописаний на законодавчому рівні.
“Те, що зараз відбувається, це все на рівні експериментів. Другий момент, все рівно навіть якщо людину сьогодні знайшли на конкретну посаду в конкретному підрозділі, бригаді і т.д. Навіть якщо їй виписали відношення від конкретної частини все рівно хочете не хочете але це коло повертає вас до ТЦК де вас можуть повезти по загальній процедурі”, – стверджує аналітик Ігор Чаленко.
Підтримують ЗСУ, але бояться ТЦК. Тема рекрутингу на порядок краща, ніж загальна мобілізація — кажуть аналітики.
“Це все рівно два рівнозначних процеса. Все рекрутинг не замінить. Рекрутинг це питання сьогодні, якраз для того, щоб брати найбільш підготовлених людей, найбільш мотивованих. Але мобілізація, виходячи з обсягів необхідності залучення людського потенціалу, то, звичайно, мобілізація все рівно буде продовжуватись на рівні ТЦК, але вже на більш цифровізовано”, – каже Чаленко.
Рекрутинг відомих підрозділів таких, як 3 ОШБ, 47 бригада, АЗОВ та Вовки Да Вінчі — стали прикладом в роботі з майбутніми військовими. В цих підрозділах воюють вмотивовані та підготовлені бійці.
Тому до кінця року в планах Міноборони відкрити 27 центрів рекрутингу української армії по всій країні.
Незабаром у Дніпрі відкриється другий такий центр, а в області планують запустити роботу ще шести.
Читайте також: 3,7 млн грн збитків на ремонті їдальні для військових: на Дніпропетровщині судитимуть членів ОЗГ